2024.01.06. 10:05

A korábbi ASE-edző csapata nagy falatnak bizonyult a paksi fiataloknak (képgalériával)

Az év első Tolna vármegyei bajnoki mérkőzésén az Atomerőmű SE U23 hazai pályán 85–81-re alulmaradt az NB I/B Zöld csoportos kosárlabda-bajnokságot vezető Dávid Kornél KA-val szemben.

Kékesi Kolos 26 ponttal a legeredményesebb paksi volt

Jó néhány ismerős arcot lehetett felfedezni a székesfehérvári csapatban, például azt a Kis Attila Rault, aki korábban megjárta az Atomerőmű SE-t, de az akadémián pattogtatja a labdát a válogatott Szabó Zsolt is vagy említhetnénk Somogyfoki Pétert, aki a 2018/2019-es idényben azt a Bonyhádot erősítette, amelynek vezetőedzője akkoriban Morgen Frigyes volt.

A paksi szakember jelenlegi csapata kezdte jobban az újév első Tolna vármegyei bajnokiját, a pontgazdag első negyed nyolcadik percében Géringer Gergő triplájával 26–16-ot mutatott az eredményjelző. Ugyan növelni nem, de a harmadik negyed derekáig tartani tudták előnyüket az ASE fiataljai, amíg a 2013/2014-es szezontól három idényen át a paksiak A-csoportos csapatát erősítő Szabó Zsolt két ziccerével át nem vették a vezetést a vendégek (43–45).

Az utolsó tíz percre két pontos fehérvári vezetéssel fordultak rá a felek, majd Kis és Szabó kosaraival 67–62-ra elléptek a látogatók. Pajor Kristóf vezérletével aztán még egyszer fordítani tudtak a hazaiak, de a hajrát a korábban Pakson ugyancsak megfordult Dzunics Braniszlav csapata bírta jobban.

„Az utolsó pár percben kijött a rutinból adódó különbség az Akadémia javára. Nagyon fizikális meccs volt számunkra, szinte az U20-as csapatunkkal játszottunk végig. Az ilyen mérkőzésekért indultunk a bajnokságban, a fiatal magyaroknak megkérdőjelezhetetlen fejlődést biztosít” – fogalmazott a harmadikról az ötödik helyre visszacsúszó paksiak edzője, Morgen Frigyes.

NB I/B, Zöld csoport, alapszakasz, 14. forduló
Atomerőmű SE–Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia 81–85 (27–19, 11–16, 17–22, 26–28)
Paks, v.: dr. Magyari, Csák, Propszt
ASE: Heimann 7/3, KÉKESI 26/9, Imre M. 7/3, GÉRINGER 21/9, SÖVEGJÁRTÓ 10/3. Csere: Pajor K. 6/3, Inalegwu 2, Arnold B. 2, Sáfrán
DKKA: Simon B 10, Molnár D. 6/6, Kuttor 5, KIS R. 24/3, SZABÓ Zs. 28/12. Csere: Somogyfoki P. 8/3, Büki 4, Keller V.