Női futsal

2024.01.29. 15:50

Varga Adél a szünet után lerendezte egykori csapatát

Nem tudott meglepetést okozni a fővárosban a 2F-Bau Tolna-Mözs, amely 6–2-re alulmaradt a több vármegyei kötődésű játékost felvonultató TFSE-11Teamsports vendégeként a női futsal NB I alapszakaszának 15. fordulójában.

Wiesner Dalmáék csak az első félidőben tudták tartani a lépést Balogh Noémiékkel

Fotó: Kiss Albert

Az elmúlt időszakban nem igazán megy a „nagy csapatok” ellen a Tolna-Mözsnek, a szezonban eddig ugyanis a DEAC-tól (0–2, 2–3) és a TFSE-től is oda-vissza kikapott a csapat (3–4, 1–3). Ráadásul a fővárosiakat utoljára 2022 novemberében tudta legyőzni Reveland Zoltán együttese.

Ehhez már a második percben távolabb kerültek a tolna-mözsiek, miután a magyar válogatott Kota Gabriella találatával hátrányba kerültek. A gyorsan bekapott gól és a lélektanilag szintén rosszkor jött második találat ellenére az első félidő alapján szebb eredmény is kinézhetett volna a Folk Zsuzsannáék számára. A második játékrészben a kajdacsi kötődésű Varga Adél is bevette a tolnai kaput, és ez kulcspillanata volt a találkozónak. Onnan már nem tudott visszajönni a hitét vesztett Tolna-Mözs, s így sorozatban negyedszer kapott ki a TFSE-től az alapszakaszban.

„Amire taktikailag fel lehet, arra felkészültünk és ebből nem is adódott probléma, ám az egyéni hibákra nem lehet. A hat gólból öt saját hibánkból született, és ez a legfájóbb – fogalmazott Reveland Zoltán. – A korai gól ellenére gyorsan visszajöttünk a meccsbe, egy labdaszerzés után sikerült egyenlíteni. Megvoltak a helyzeteink, jól játszottunk a kapott találatok között, de a harmadik TFSE-gól után összeestünk. Nem volt meg a minimális tűz sem, a figyelmetlenségeinket pedig könyörtelenül kihasználta az ellenfél. A második félidő alapján volt ekkora különbség a csapatok között” – tette hozzá a tolna-mözsiek vezetőedzője.

NB I, alapszakasz, 15. forduló
TFSE-11Teamsports–2F-Bau Tolna-Mözs 6–2 (2–1)
Budapest, v.: Strehó (Agócs, Szabó R.)
TFSE: Ősz – Fábián R., Kota, Varga A., Kovács Sz. Csere: Hargas (kapus), Dióssy, Benkő, Balogh N., Kókány, Kovács N., Tagyi, Ács K. Edző: Viza Krisztián
Tolna-Mözs: Deczki – Wiesner, Sajabó, Kiss G., Nagy N. Csere: Fekete E., Bajcsy, Vámosi, Krascsenics P., Koch, Krár, Folk. Edző: Reveland Zoltán
Gólszerző: Varga A. (25., 33., 36.), Kota (2., 32.), Dióssy (19.), illetve Folk (11.), Koch (34.)