női futsal

2024.02.19. 16:02

Az újpestiekre is ráhúzta a méretes zakót a Tolna-Mözs

Az Újpest FC-nek sem kegyelmezett a 2F-Bau Tolna-Mözs, amely a női futsal NB I hétvégi fordulójában 9–0-ra intézte el idegenben a bajnoki riválisát.

Kiss Gréta zárta a gólok sorát az Újpest ellen

Fotó: Kiss Alber

Technikai probléma miatt közel egy órát csúszott a találkozó kezdése, ez mégsem hatott ki a tolna-mözsiek teljesítményére. Ahogy a két csapat novemberi mérkőzésén, úgy most is korán vezetéshez jutottak Wiesner Dalmáék, a legutóbb a válogatott bő keretébe meghívót kapó saját nevelésű játékos távoli gólja után Ferencz Flóra is betalált. A szünetig még Koch Fruzsina, Nagy Noémi és Folk Zsuzsanna is feliratkozott a gólszerzők közé.

Gyakorlatilag már az első játékrészben eldőlt a mérkőzés lényegi kérdése, így a második húsz percet csak le kellett menedzselnie Reveland Zoltán együttesének. Szép találatokkal viszont a szünet után sem maradtak adósak a vendégek: Vámosi Georgina nagy gólt ragasztott a kapu jobb felső sarkába, Kiss Gréta pedig szemfüles labdaszerzés után állította be a végeredményt.

A tolna-mözsiek két egygólos sikert követően (1–0, 3–2) – a Csepel (18–0) és a Dunaújváros (15–1) után – a lila-fehérek ellen is nagyarányú győzelmet arattak.

NB I, alapszakasz, 17. forduló
Újpest FC–2F-Bau Tolna-Mözs 0–9 (0–6)
Csömör, Kovács B. (Pető T., Lengyel D.)
Újpest: Kulcsár P. – Nagy Sz., Király D., Kerekes K., Szennai. Csere: Dura, Singer-Kakuk, Tihanyi, Zsigmond-Tóth, Botka. Edző: Tóth László
Tolna-Mözs: Deczki –Wiesner, Sajabó, Kiss G., Nagy N. Csere: Fekete E., Ferencz F., Vámosi, Krascsenics P., Koch, Folk Zs. Edző: Reveland Zoltán
Gólszerző: Ferencz F. (4., 13.), Koch (8., 28.), Wiesner (2.), Nagy N. (10.), Folk Zs. (20.), Vámosi (36.), Kiss G. (40.)
Kiállítva: Tóth László (20., pályán kívül)

Az alapszakaszban még négy fordulót rendeznek, a Tolna-Mözs vasárnap Budaörsre utazik (kezdés: 17 óra), majd fogadja a Diósgyőrt és a Csepelt, a két találkozó között pedig a címvédő DEAC-hoz utazik.