2024.03.03. 10:03

Bognár György szezonbeli első sikerére hajt korábbi csapata ellen

Csütörtökön még hosszabbításba torkolló kupameccset vívott, ma délután már az MTK Budapest vendégeként játszik a bajnokságban a Paksi FC.

Skribek Alen az Újpest után az MTK kapuját is beveheti

Sok idejük nem maradt a pihenésre a paksi futballistáknak, akik egy 120 perces kupameccsel a lábukban utaznak majd az MTK Budapest otthonába. Az atomvárosiak saját dolgukat nehezítették meg az Újpest otthonában lejátszott MK-találkozón, hiszen annyi helyzetük volt, hogy egy fölényes győzelem is kijöhetett volna belőle. Ehelyett kis híján tizenegyesrúgásokig nyújtották a csapatok, Könyves Norbert a 110. percben döntötte el a továbbjutást.

Bognár György irányításával sorozatban harmadszor jutott a legjobb nyolc közé a kupában a Paks, amely egyetlen csapatot nem tudott legyőzni az idei bajnoki mezőnyben: a szakember korábbi együttesét, az MTK-t. A Hungária körúton 1–1-es, az atomvárosban gól nélküli döntetlenre végeztek a felek, s ha ebből indulunk ki, nem kizárt, hogy megint megosztoznak egymással a pontokon a csapatok.

Az egy nappal többet pihenő kék-fehérek szerdán léptek pályára az NB II-es Kozármisleny otthonában, s sima 3–0-val jutottak a negyeddöntőbe. Horváth Dávid együttese három vereség (közte a Ferencváros elleni 1–5 és a felcsúti 1–6) után múlt héten a Mezőkövesd elleni 3–1-es sikerrel melegítettek a vasárnap 14 órakor kezdődő összecsapásra.