2024.03.11. 16:35

Bonyhádi siker a Dombóvár elleni bajnoki rangadón

A Bonyhádi KSE 89–80-ra legyőzte hazai pályán a Dombóvári Kosársuli KE-t a férfi NB II-es kosárlabda-bajnokság alapszakaszában.

A bonyhádi Fazekas Viktor három dombóvári (Pölöske Kornél, Tóth Viktor, Tóth Kristóf) szorításában

Fotó: Máté Réka

Egy rangadótól elvárt izgalmakat hozott a két vármegyei csapat idei második összecsapása, ahol az első negyed végén Pechár Csaba kettő, Baki Sándor egy triplájával a bonyhádiak zártak előnnyel. A dombóváriak Hadnagy Bence, Tóth Viktor és Takács Arnold vezérletével a félidőre két pontra visszajött, majd Tóth hárompontosával a harmadik játékrész végén visszavették a vezetést (56–57). Az utolsó felvonást 7–2-vel indították a völgységiek, és bár többször visszajött a DKKE, fordítani már nem tudott.

A bonyhádiak ugyan visszavágtak riválisuknak az októberi nagyarányú vereségért (59–104), de győzelmükkel is maradtak a nyolcadik helyen, míg a Dombóvár veresége ellenére megtartotta harmadik pozícióját a kilenc csapatos bajnokságban.