2024.03.27. 19:47

Nem adta olcsón a bőrét a TFSE, de a KSC előnyt szerzett a negyeddöntőben

Óriási csatában szerzett előnyt a Tarr KSC Szekszárd a női NB I negyeddöntős párharcában a TFSE-MTK ellen. Az egyik fél második sikeréig tartó párharc nagyszombaton folytatódik.

Mányoky Rékáék nagy csatában győztek, s fontos lépést tettek az elődöntőbe jutás felé

Fotó: Kiss Albert

Nem emlékszünk rá, hogy valaha volt-e olyan, hogy ilyen sok drukker kísérte volna el a TFSE-t Szekszárdra. Most jöttek két tucatnyian, vérbeli vezérszurkolóval, aki csillámló kék hajjal, dobbal ösztönözte kedvenceit. Nem csoda, jó kis szezont fut a TFSE, amely úgy végzett hatodikként, hogy odahaza a KSC-t is megcsípte, s Szekszárdon is megnehezítette Boros Júliáék dolgát.

Djokics Zseljko óvatossága nem volt alaptalan, mert bár a vendégek kosara után héttel válaszolt a Szekszárd, a budapestiek szívósan tapadtak a hazaiakra. Gyorsan járt a labda kézről kézre vendégoldalon, olykor szép figurák után jöttek a kosarak, s bizony kellett kapaszkodniuk a mieinknek, hogy tartsák a lépést. Pedig ők is jól játszottak, magas színvonalú volt a csata, Jacinta Monroe szépen szórta a duplákat a palánkok alatt, a kisember, Alekszandra Sztanacsev pedig remek triplákkal jelentkezett.

Hegedűs Péter, a vendégek mestere sokszor pillantott fel az eredményjelzőre – szíve szerint ő már az első negyed után lefújta volna a meccset. Két ponttal járt előrébb ekkor a vendégcsapat, alaposan fel volt adva a lecke. Persze egy meccs nem egy negyed után dől el, s nem is kettő alatt. Mert bár egy kicsit emelte a tempót a KSC, a TFSE nem lassított ekkor sem, felvették a kesztyűt. Az biztos, hogy a közönség jól szórakozott, soha rosszabb félidőt nem kívánunk magunknak mi sem.

A fordulás után Kathryn Westbeld egy triplával adta meg az alaphangot, majd Mányoky Réka tett rá még egyet – rá is zendített a B-közép, mert ők is érezték, hogy most lehet megfogni a riválist. De még nem lehetett, mert mindig jött a válasz – a záró felvonás előtt csupán kettővel állt jobban a Szekszárd. Az utolsó KSC-rohamhoz Horváth Bernadett két triplája adta meg az alaphangot, majd jött Miklós Melinda, aki egy duplával és egy hármassal jelentkezett, végül Boros Júlia tett rá egy távolit. Hat és fél perccel a vége előtt nyolccal (78–70) vezetett a Szekszárd, de még így is maradt izgalom.

Végül csak meglett a siker – az első lépést megtette a KSC a négybe jutás felé.

Tippmix Női NB I, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Tarr KSC Szekszárd–TFSE-MTK 88–82 (21–23, 25–23, 18–16, 24–20)
Szekszárd, 800 néző. V: Kapitány, Györfy, Szilágyi
Szekszárd: HORVÁTH BERNADETT 15/9, Mányoky 4/3, MIKLÓS M. 14/6, Westbeld 15/3, MONROE 20. Csere: Boros J. 5/3, SZTANACSEV 11/9, Krnjics 2, Theodoreán 2, Bernáth. Vezetőedző: Djokics Zseljko
TFSE: DÚL P. 28/15, Pusztai 4, Szabó F. 9/6, CARTER 13/3, Németh A. 2. Csere: CZINANO 14, Burján 3/3, Dúl T. 9/9, Baa, Király A.
Edző: Hegedűs Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–7. 7. p.: 11–15. 9. p.: 18–19. 13. p.: 30–27. 17. p.: 39–37. 19. p.: 41–44. 22. p: 52–48. 27. p.: 56–54. 30. p.: 64–62. 32. p.: 69–70. 34. p.: 78–70. 38. p.: 84–74.