Férfi kézilabda

2024.03.26. 17:20

Nem tököltek Tökölön a hőgyésziek, akik már ezüstérmes helyen állnak a felsőházban

A tököli 29–24-es sikerével fontos két idegenbeli ponttal kezdte meg felsőházi rájátszást a Hőgyészi SC a férfi NB II-es bajnokságban.

A találkozó első húsz percében kiváló játékot nyújtott Héger Zsolt együttese, ekkor tartani tudta a három-négy gólos előnyét, de a félidő utolsó harmadára előjöttek a hibák, ziccereket hagytak ki, labdákat hagytak el a hőgyésziek. Ezt „átmentették” a szünet utánra is, így a 38. percben először és utoljára a Tökölnél volt az előny (16–15). Az utolsó tíz percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de az időkérés után Hudra Milán lövéseket védett, a HSC 5–1-es időszakot produkált (20–25), amivel megalapozta Cseszkó Mihályék győzelmét.

A szurkolók belehajszolták a győzelembe a Hőgyészt
Forrás: beküldött fotó

NB II, E-F csoport, felsőház, 1. forduló
VSK Tököl–Hőgyészi SC 24–29 (12–13)
Tököl, 80 néző. V.: Dr. Bercza, Dr. Kis A.
Hőgyész: Szente – Teimel 1, CSESZKÓ 7, VOJKOVICS GY. 4, Gadányi, Szakcsi 3, Vojkovics I. Csere: HUDRA (kapus), SZABÓ T. 2, Vald 2 (1), MIKITA 5 (2), Szűcs P. 3 (1), Bujtás, Pap Á. 2 (2). Edző: Héger Zsolt
Kiállítások: 14, illetve 12 perc
Hétméteresek: 0/0, illetve 5/4

„Örülök a győzelemnek, de szeretném, ha a mérkőzésen belüli hullámzó teljesítményünk kiegyenesedne. Köszönjük szurkolóinknak, hogy Tökölön is hazai pályát teremtettek” – fogalmazott a mérkőzésről Héger Zsolt.