2024.04.25. 20:15

A Győr fogott ki jobb napot, a KSC így a bronzért folytathatja (képgalériával)

Jó kezdés után veszítette el a női NB I elődöntős párharcának csütörtöki, győri meccsét a Tarr KSC Szekszárd, amely így a harmadik helyért játszhat a Sopronnal, a Győr pedig a DVTK-val meccselhet a fináléban.

Finta Viktor

Dubei Debóra (balról) és Kathryn Westbeld fut versenyt a labdáért

Fotó: Kisalföld

Remek ritmusban kezdett a KSC, Boros ziccerezett kétszer is, de a két WNBA-s játékosa, Carleton és Anigwe dupláival tartotta az első percekben a lépést a Győr. Aztán Borost le kellett cserélnie Djokics Zseljkónak, mert beütötte gyorsan a második faultját is, de ez sem zavarta meg Horváthékat, elléptek hat ponttal, Cziczás László kénytelen volt időt kérni. Westbeld átmentette a kiváló szekszárdi formáját most a kisalföldi parkettre is, így nem tudott zárkózni a hazai csapat.

A második negyed első pontjait is Boros jegyezte, tízre nőtt a KSC előnye (12–22), fel is zúgott a szép számban érkezett szekszárdi drukkertől a szokásos számlálás. Kemény volt a védekezés mindkét oldalon, aminek következtében Miklós és Monroe is már három személyi hibánál járt alig több, mint tíz percnyi játékot követően. Ugyanakkor eredményes volt a kékek letámadása és zónája is, a Győr ebben a periódusban mindössze 23 százalékkal dobott, egyedül az ex-szekszárdi Goree tudott eredményes lenni. Újabb hazai időkérést követően azonban változott a játék képe, s Bach pontjaival visszajött egy pontnyira a zöld-fehér alakulat (18. perc: 30–31). Ekkor Djokics mester rendelte magához lányait. Gödörbe került a Szekszárd, nem sikerült újítani, így a félidőben Bachék vezettek néggyel (37–33).

Szörnyen kezdett a nagyszünet után a KSC újfent (a párharc szombati első meccsén három triplát kaptak ekkor a kék-fehérek), Carleton értékesített három büntetőt, miután tripladobás közben faultolta Mányoky, majd az alapvonali bedobásból eladott labda után Ruff-Nagy értékesített egy trojkát. Ezt még megtoldotta Anigwe egy duplával, s már tizenkettővel ment a Győr (22. perc: 45–33). Hiába küzdöttek, brusztoltak Monroe-ék, nem volt bennük ezúttal átütő erő, hogy felzárkózzanak, az utolsó periódus kezdete előtt az addigi legnagyobb fórt tudhatta magáénak Cziczás László együttese (62–49).

A negyedik negyedben sem hagytak kétséget a Rába-partiak, hogy ezen az estén ők a jobbak. A 35. percben 79–56-nál már 23 ponttal vezettek, s ekkor lélelekben már fel is adták a szekszárdi lányok. A csapatként jobban funkcionáló Győr végül magabiztosan nyerte az elődöntő harmadik meccsét, így megérdemelten jutott a fináléba, ahol a DVTK vár rá.

A Tarr KSC pedig – milyen furcsa is ezt leírni – a Sopron Baskettel mérkőzhet meg a bronzéremért. A pályaelőny Boros Júliáéknál lesz.

Női NB I, elődöntő, 3. mérkőzés
Serco UNI Győr–Tarr KSC Szekszárd 89–70 (12–20, 25–13, 25–16, 27–21)
Győr, Egyetemi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Cziffra Cs., Ádám J., Söjtöry T.
GYŐR: Ruff-Nagy 10/3, CAR-LETON 14/6, Dubei 7, GOREE 13/3, ANIGWE 17. Csere: Dombai 2, BACH 14/6, Gyöngyösi 10/3, Hegedüs, Molnarova, Küllős 2. SZEKSZÁRD: Horváth B. 6, BOROS 14/3, Mányoky 8/6, Westbeld 12/6, Monroe 4. Csere: MIKLÓS 11/6, Sztanacsev 5, Krnjics 8, Theodoreán, Holcz, Szücs G. 2.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 4–10. 7. p.: 8–16. 12. p.: 12–23. 18. p.: 30–31. 23. p.: 45–35. 28. p.: 56–46. 32. p.: 70–56. 36. p.: 84–63.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Győr javára.