U19-es kosár vb

2017.07.25. 16:17

Sima vereség az ausztráloktól, csoport harmadikak Gerebenék

Papír sima, 75–51-es vereséget szenvedett a magyar U19-es női kosárválogatott az olaszországi korosztályos világbajnokságon Ausztráliától.

Gereben Lívia két ausztrál, Annali Maley (11) és Ezi Magbegor gyűrűjében

Forrás: FIBA.com

Fotó: FIBA.com

Nem kezdték jól a találkozót Gereben Líviáék, s néhány felvillanástól eltekintve nem sikerült megszorongatniuk a jó napot kifogó ausztrálokat.

Az ellenfél 8–2-vel kezdett, onnan még visszakapaszkodnunk (5. perc: 6–8), a negyed hátralévő részében viszont mindössze két pontra voltunk elegendőek. A második játékrész hullámzó teljesítmény hozott, amit úgy kezdtük, ahogy a mérkőzést kellett volna: 7–0-val szorongatni kezdtük Ausztráliát (14. p.: 15–18), amire jött egy 10–0-s válasz, s ismét elléptek. A nagyszünetre a KSC bedobójának közreműködésével mégis – az eddigi különbséget nézve – minimális hátránnyal mehettek pihenőre a mieink.

A második félidőre ellentmondást nem tűrően jött ki a tavalyi év U16-as világbajnoka, illetve a két évvel ezelőtti U19-es vb-harmadik ausztrál válogatott, amely ismét produkált egy 10–0-t, ami végleg padlóra tette a mieinket. A folytatásban már nem sikerült tíz ponton belülre kerülnünk, sőt a harmadik negyedben volt már közte 17 is (26. p.: 32–49). A záró felvonásban az egyedüli cél az lehetett, hogy ne legyen közte húsz, amit egy újabb tíz nullával nem sikerült elérni.

Gerebenék egy győzelemmel és két vereséggel a csoport harmadik helyén végeztek Japán és Ausztrália mögött, de Mexikó előtt, amivel a C-jelű négyes másodikával találkoznak a nyolcaddöntőben. Hogy mely válogatott lesz az ellenfél, az a 16.15 órakor kezdődő Kanada–Lettország és Franciaország–Dél-Korea összecsapástól függ.

Forrás: FIBA.com | Fotós: FIBA.com

U19-es világbajnokság, csoportkör, 3. mérkőzés

Magyarország–Ausztrália 51–75 (8–18, 17–12, 15–22, 11–23). Magyarország: Pusztai 6, Lelik 10, Gereben 8, Török 6/3, Juhász D. Csere: Czukor 6, Kányási, Boros, Varga K., Karagits 6, Dúl 7/3, Mérész 2. Az ausztrálok legjobb pontdobói: Magbegor 18, Bibby 12/6, Shelley 12/12.

Mezőnybeli dobószázalék: 18/45 (40%), illetve 17/59 (28.81%). Hárompontosok dobószázaléka: 2/9 (22.22%), illetve 7/18 (38.89%). Büntetők dobószázaléka: 9/12 (75%), illetve 20/23 (86.96%).

Lepattanók (támadó): 36 (27), illetve 53 (29). Legtöbb lepattanó: Juhász D. 7, Török Á. 7, Gereben 4, Dúl 4, illetve Magbegor 10, Maley 10, Bibby 8.

Gólpasszok: 15, illetve 19. Legtöbb gólpassz: Török Á. 3, Pusztai 3, illetve Shelley 5, Magbegor 3, Cubillo 3.

Szerzett/eladott labdák: 6/20, illetve 12/14.