2017.07.23. 16:21

Japánnal nem bírtak Gereben Líviáék

Mexikó ellen parádézva kezdte világbajnoki szereplését a szekszárdi Gereben Líviával felálló magyar U19-es válogatott, de Japán jóval nehezebb ellenfélnek bizonyult, s végül ők kerültek ki győztesen a párharcból.

TEOL, Fotó: fiba.com

Forrás: fiba.com

A Mexikó elleni mérkőzéshez hasonlóan, gyorsan és eredményesen kezdett szekszárdi Gereben Líviával a kezdő csapatban a magyar válogatott. Sőt a japánok előző ellenfelünkhöz hasonlóan csak 9-0-ás állásnál tudták megszerezni első pontjukat. Ekkor azonban igazán beindultak, és hamar feljöttek 7-13-ra, azonban a hat pontos előnyből már nem engedtek Balogh Judit lányai a negyed hátralevő részében. (11-17)

A szünetben a magyar szövetségi edző nem tűnt elégedettnek a látottakkal. Be is igazolódhattak aggoldalmai, ugyanis a második negyedre már az ázsiai válogatott jött ki jobban, s gyorsan le is dolgozta hátrányát (19-21), sőt meg is fordították a meccs állását (26-21). Ekkor időt kért a magyar szövetségi edző, hogy megszakítsa a japánok rohamát. Sikerült is neki, ugyanis a magyar lányok felálltak, és visszatértek a meccsbe (26-27). A negyed utolsó dobása viszont a japánoké volt, így 28-27-es állásnál vonulhattak a lányok a nagy szünetre.

Az első félidőben nem mellesleg Gereben volt a csapat legjobbja. Tizenegy perc alatt nyolc pontig és öt lepattanóig jutott.

A második játékrész úgy nézett ki ismét nagyon kiegyensúlyozott lesz. Mindkét csapat jól és pontosan játszott, minden apró hibát büntetett. Nem is csoda, hogy a harmadik negyed utolsó három percére 36-36-os állásnál fordultak a lányok, s az sem, hogy ebben a játékrészben mindkét csapat 17-17 pontig jutott, így marad a japánoknál az egy pontos előny (45-44).

Az utolsó játékrész elején azonban sikerült meglépnie az ázsiai alakulatnak, s egy viszonylag nagy előnyt kiharcolniuk, azonban ekkor még többször is vissza tudott kapaszkodni a magyar válogatott, de a vezetést már nem, vagy csak kis időre tudta átvenni. Végül Japán 9 ponttal nyerni tudott (68-59).

Gereben viszonylag kevés időt kapott a második félidőben, összesen hét percet. Ezalatt három pontot és három lepattanót szerzett még. A teljes mérkőzésen egy gólpasszt osztott ki, és egy labdát szerzett.

U19-es női Európa-bajnokság, D-csoport

Japán–Magyarország 68–59 (11-17, 17-10, 17-17, 23-15). Magyarország: Pusztai P. 11, Lelik R., Gereben L. 11/3, Juhász D. 16, Török Á. Csere: Czukor D., Kányási V., Dul P., Boros D., Varga K., Karagits K., Merész B. Szövetségi Edző: Balogh Judit. A japánok legjobb dobói: S. Mawuli 13, H. Akaho 11/3, K. Miyashita 10,

Mezőnybeli dobószázalék: 21/48 (43.75%), illetve 23/51 (45.1%). Hárompontosok dobószázaléka: 4/27 (14.81%), illetve 2/21 (9.52%). Büntetők dobószázaléka: 14/15 (93.33%), illetve 7/15 (46.67%).

Lepattanók (támadó): 47 (11), illetve 51 (14). Legtöbb lepattanó: Mawuli 9, Akaho 8 illetve Török 9, Gereben 8, Juhász 8

Gólpasszok: 21, illetve 19. Legtöbb gólpassz: Fujita 8, Kasagi 5, illetve Kányási 7, Pusztai 4.

Szerzett/eladott labdák: 9/11, illetve 8/13.