labdarúgás

2019.08.18. 20:50

Sokat ígérő győzelemmel indított a szedresi gárda

A címvédő Bonyhád és a bronzérmes Tamási győzelemmel kezdte a 2019/2020-as megye egyes szezont, az ezüstérmes Tolna viszont kikapott. A rangadón a Majos legyőzte a dombóváriakat. Az előző idényben nem remeklő szedresiek és a bátaszékiek erőt adó győzelemmel indították a bajnokságot.

20190817_Szedres_Szedre-Tolna megye1_Fotó: Mártonfai Dénes/MD Tolnai Népújság

Bonyhád VLC – Kakasd SE 3–0 (2–0) Bonyhád, V: Mihálovics L. (Tinnyei Zs., Kapéter J.)

Bonyhád: Szabó Sz. (Siklósi, 72.) – Preininger, Völgyi, Szlama, Hambuch – Máté R., Ágics – Pfaff (Móricz G., 43.), Pap R. (Schulteisz N., 74.), Sebestyén N. (Sásdi B., 58.) – Csigi Á. (Mérges, 74.). Edző: Köllő Roland.

Kakasd: Schäffer K. – Dobondi, Hucker B., Márk A., Palkó A. (Batizi-Pócsi, a szünetben) – Takács N. (Bozsó, 91.), Erős M. (Sebestyén M., 63.) – Babanics F., Varga Á. (Réti B., 61.), Fábián Cs. – Márk K. (Szabados-Molnár, 22.). Edző: Kniesz Mátyás.

A védekezésre berendezkedő kakasdiak erejéből csak a tisztes helytállásra futotta a címvédő ellen. Gól: Hambuch (11.), Völgyi (46.), Preininger P. (90.). Kiállítva: Dobondi (77.). Jók: Völgyi, Preininger P., Hambuch, Máté R., illetve Márk A. (a mezőny legjobbja), Schäffer K., Takács N.

Bátaszék SE – Tolna VFC 2–1 (0–0) Bátaszék, V: Knap Z. (Sipos L., Kovalcsik Z.).

Bátaszék: Klézl – Tóth B., Acsádi R., Faller, Kertész J. – Botos – Lerch M. (Kovács B., 88.), Gábor G. (Dobra, 82.), Héhn (Palkó J., 69.), Acsádi D. (Régi, a szünetben) – Tóth T. Edző: Szőcs Lázár.

Tolna: Bildhéber B. – Erdélyi Zs., Hanol M., Pesti V., Horváth M. – Sümegi B., Kovács E., Molnár T., Blatt (Karszt L., 82.) – Rompos J., Pál A. Edző: Gracza Tibor.

Kiegyenlített első félidőt követően két góllal elhúzott a jól futballozó bátaszéki csapat, a tolnaiak már csak szépíteni tudtak. Gól: Gábor G. (56.), Tóth T. (79.), illetve Pál A. (83.). Jók: Botos, Faller, Tóth B., Kertész J., illetve Hanol M., Blatt, Sümegi B.

Szedresi SE – Tevel Medosz SE 5–2 (3–0) Szedres, V: Stefánovits G. (Rácz B., Farkas K.).

Szedres: Farkas M. – Benizs, Erdélyi P., Varga T., Vámosi A. – Kuti (Szabó Sz., 76.), Horváth Balázs (Junkuncz, 63.), Rácz Zs., Cseh T. (Vörös A., 83.) – Bíró A. (Szili Á., 64.), Péger (Rikkers, a szünetben). Játékos-edző: Rikkers Péter.

Tevel: Laufer P. – Pál Z., Bakó V., Simon J., Sirok (Szedlacskó, 68.) – Major P., Dienes G. (Reichert K., 74.), Tóth D., Bajusz K. – Reichert A., Baranyai D. (Brandt, 68.). Játékos-edző: Máté Roland.

Küzdelmes, jóiramú mérkőzésen a tapasztalt játékosokból álló Szedres magabiztos győzelmet aratott. Gól: Kuti (12., 61.), Erdélyi P. (26.), Cseh T. (39.), Rácz Zs. (50.), illetve Dienes G. (52.), Reichert A. (75.). Jók: Kuti (a mezőny legjobbja), Varga T., Bíró Adrián, Erdélyi P., Benizs, illetve Simon J., Major P., Pál Z.

Majosi SE – Dombóvár FC 2–0 (1–0) Majos, V: Kiss G. (Mihálovics L., Kovalcsik Z.).

Majos: Steinbach G. – Kapéter, Szeiler, Szőts A., Kovács G. (Kovács R., 89.) – Nagy N., Gere (Illés Á., 70.) – Hock (Vituska N., 82.), Bognár S., Lizák P. (Steinbach M., 89.) – Petrovics (Kósa, 80.). Edző: Tihanyvári László.

Dombóvár: Czebei – Párkányi, Szekeres D., Kulcsár K., Martinka – Papp G., Bradics, Androsics (Tieger, a szünetben), Balogh Sz. – Horváth Á., Keczeli (Bán, 80.). Játékos-edző: Kardos Ernő.

Az első félidőben a Majos, a másodikban a Dombóvár játszott mezőnyfölényben, de a kidolgozott helyzetek alapján teljesen megérdemelt a hazaiak sikere. Gól: Lizák P. (13.), Petrovics (69.). Jók: Kovács G., Petrovics, Kapéter, Nagy N., illetve Czebei, Papp G., Martinka.

Dunaföldvár FC–Tamási 2009 FC 1–3 (0–1) Dunaföldvár, V: Álló T. (Ritter I., Kapéter J.).

Dunaföldvár: Fogarasi – Varga G., Máthé D., Jákli, Pintér Cs. – Nikl (Puskás A.), Pinczési, Csala (Felker B.), Kiss P. – Tóth D., Fazekas M. Edző: Sárai György.

Tamási: Pintér K. – Göttlinger (Széll), Hajdók, Yondo, Orosz Á. – Kierdorf (Kovács P.), Kugli, Benke, Ato – Farsang P., Haruna (Bognár F.). Edző: Barics Péter.

A szervezetten védekező földváriak kontrákra játszottak, a tamásiak második félidei ritmusváltása megérdemelt győzelmet hozott számukra. Gól: Fazekas M., illetve Haruna (3). Jók: a vendégcsapatból Haruna (a mezőny legjobbja), Hajdók és Yondo dicsérhető.

Ez következik

A címvédő Bonyhád tamási vendégjátéka ígérkezik a második forduló legérdekesebb összecsapásának.

A program, a 2. fordfulóban, augusztus 24., szombat: Tamási 2009 FC–Bonyhád Völgység LC 17 óra, Tevel Medosz SE–Dunaföldvár FC 17 óra, Tolna VFC–Majosi SE 17 óra, Dombóvár FC–Szedresi SE 17 óra. Augusztus 25., vasárnap: Kakasd SE–Bátaszék SE 17 óra.