Kosárlabda EB

2017.07.07. 20:15

A következő körben a franciák várnak Theodoreán Alexandráékra

Két hete még az ezüstéremmel záruló franciaországi világbajnokságon játszott, pénteken pedig már az amszterdami Európa-bajnokságon vívta ki a továbbjutást a Theodoreán Alexandrával, az Atomerőmű KSC Szekszárd NB I-es kosárcsapatának kapitányával felálló magyar válogatott.

Forrás: fiba.com

Sok izgalmat és fordulatot hozott a FIBA 3x3 Európa-bajnokság első napja. Női válogatottunk először Románia ellen tesztelhette tudását, akiket szép és eredményes játékkal kiütöttek Theodoreán Alexandráék.

Ezt követően már csak az este folyamán léptek pályára a magyar lányok a csoport harmadik tagja, Svájc ellen. Ez a mérkőzés azonban már nem bizonyult egyszerűnek, és bár végig tudták tartani a lépést Theodoreánék, végül nem sikerült győzniük. A csoport elsőségre azonban még így is maradt remény, hiszen ekkor Svájc még csak első mérkőzésén volt túl.

Végül a csoport harmadik meccsén Svájc szoros, az utolsó másodpercekig izgalmas összecsapáson felül tudott kerekedni szomszédainkon, így a negyeddöntők során Franciaországot kell legyőznie a címvédő magyar válogatottnak a tovább jutás érdekében, addig viszont egy napot még pihenhetnek a lányok.

Férfi válogatottunk kevésbé szerencsésen kezdte meg szereplését az Eb második napján. Pontatlan passzokkal és dobásokkal, végig alárendelt szerepben játszottak a Szerbek ellen. Meg is lett az eredménye: 8 ponttal kaptak ki, ami lehetett volna több is, de a mérkőzés végén a szerbek már nem igazán törődtek a védekezéssel.

Spanyolország ellen úgy tűnt javították a délelőtti hibákat a fiúk, és legyőzik soros ellenfelük, sokáig vezettek is, de amint a spanyolok vezetést szereztek, újra előjöttek az első meccsen is jelentkező hibák, melyeket könyörtelenül kihasználtak a hispánok. Így két vereséggel búcsúzik férfi válogatottunk a versenytől. Később a szerbek Spanyolországot is csúnyán lelépték. Ellenük mindkét válogatott szinte esélytelenül lépett pályára. Talán a magyar fiúk így is jobban tartották maguk.

Statisztikák a pénteki nap után

Bozóki Bettina a legeredményesebb női játékosnak bizonyult eddig a tornán. Összesen 13 pontig jutott a csoport kör alatt. Őt 11 ponttal a holland Sharon Beld, a román Sonia Ursu és a svájci Sarah Kershaw követi. Érdekesség, hogy Bozókit a férfiak között is csak hárman előznék meg: Az orosz Alexander Zakharov (25), Angelo Tsagarakis (16), és a lett Nauris Miezis (14). Természetesen még két-két csoport mérkőzései visszavannak.

Theodoreán Alexandra – aki egyébként a regnáló egyéni világbajnok – eddig öt pontig jutott.