megyei ii. osztály

2017.10.10. 07:00

Kikapott Börzsönyben az Apar, nincs már veretlen együttese a megyei másodosztálynak

A Bonyhád-Börzsöny nyerte a dobogósok csatáját, a Szekszárd második csapata és a Fadd is otthon győzött, míg a Mórágy játék nélkül zsebelte be a három pontot.

Berg Sándor, fotó: Mártonfai Dénes

Bonyhád-Börzsöny SE–Aparhanti SE 2–0 (1–0)

Bonyhád-Börzsöny, 100 néző. V: Kövesdi R. (Bati N., Gehring Sz.). Bonyhád-Börzsöny: Ladányi – Mathész, Loósz, László L., Töttős (Zsók Gy., 82.) – Selyem (Csobot P., 67.), Hosnyánszki Zs., Máté N., Győrfi J. (Brandt, 90.) – Pongrácz B. (Pechár, 76.), Rafai. Játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt. Aparhant: Kóka – Hegyi, Müller M., Jakab R. (Kovács M., 31.), Nyisztor (Batta, 62.) – Szász Á., Beszterczán, Miklós L., Molnár N. – Kajtár, Gyalog. Játékos-edző: Minker Endre. Szerencsés góllal szerzett vezetést a mezőnyfölényben lévő börzsönyi csapat. Ezt követően a listavezető egyre nyíltabban támadott az egyenlítésért, amely veszélyes hazai kontrákat, s végül gólt eredményezett. Gól: Töttős (21.), Rafai (92.). Kiállítva: Hegyi (80.). Jók: Mathész, László L., Töttős, Rafai illetve Müller M., Miklós L. U19: 2–7.

Szekszárdi UFC II.–Sióagárdi SE 2–0 (1–0)

Szekszárd, 100 néző. V: Bíró (Pesti Dóra, Kapéter). Szekszárd II: Császár G. – Csizmadia F., Torma, Vizdár Zs., Pesti Z. – Nagy Zs., Deli (Vörös A., 78.), Pulcz (Tóth P., 73.), Tolnai L. – Hencz (Takács G., 60.), Csende R. (Gyurcsák, 80.). Játékos-edző: Vizdár Zsolt. Sióagárd: Osztopányi – Auth, Sümegi Zs., Tóth Adrián, Bakonyi (Meczker, 62.) – Kovács J. (62.), Pintér L. (Pirisi, 76.), Tóth G., Horváth P. – Schaffler B. (Dombi, 76.), Schaffler D. Edző: Szabó Tibor. Küzdelmes mérkőzésen a hazaiak akarata érvényesült, így a három pont is az övék lett. Gól: Tolnai L. (24.), Takács G. (73.). Jók: Takács G., Pulcz, Hencz. Ifi: a Szekszárd az NB III.-ban szerepel.

Bölcskei SE–Pincehelyi ATE 1–3 (1–2)

Bölcske, 50 néző. V: Kardos (Horváth T.). Bölcske: Nagy G. – Farnek A. (Farsang J., a szünetben), Höss (Mészáros G., 25.), Princz Z., Debreceni – Tóth Gy. – Sipos B. (Tóth Attila, 34.), Fenyősi, Dömény (Molnár M., 81.), Besenczi Z. – Keresztes. Edző: Kovács Dénes. Pincehely: Németh R. – Csomor, Császár T. (Fekete L., 79.), Juhász V. (Varga P., 83.) – Györe – Reimann, Mudris, Branauer, Szálka (Márkus, 90.) – Horváth D., Sandó (Fekete G., 75.). Edző: Tulok Lajos. A hazaiak kritikán aluli teljesítményt nyújtottak, így nem is lehetett más a mérkőzés végkimenetele, mint megérdemelt vendéggyőzelem. Gól: Fenyősi (27.), illetve Reimann (21.), Sandó (38.), Szálka (51., 11-esből). Jók: az egész vendégcsapat. Ifi: 8–0.

Kaposszekcső-Csikóstőttősi KSE–Madocsa SE 0–3 (0–2)

Csikóstőttős, 100 néző. V: Hartung (Fülöp A.). Kaposszekcső-Csikóstőttős: Léber – Szakó (Porció, 51.), Tillmann (Horváth R., a szünetben), Böjtös (Heisz, 75.), Németh Z. (Őszi, 75.) – Ács L., Horváth Á., Fehér A., Cser (Sörös, 57.) – Máté J., Végh P. Edző: Iván József. Madocsa: Müller R. – Madár, Kern, Hahn, Gábor M. – Wenhardt, Rein, Varga L., Karszt A. – ifj. Süvöltős J., Böde I. Edző: Böde Dániel. Gól: Kern (5., 63.), Karszt A. (32.). Ifi: 10–0.

Fadd SE–Bátaapáti SE 5–0 (2–0)

Fadd, 300 néző. V: Szabó P. (Antal I., Kovalcsik). Fadd: Szalai Á. – Gerendai (Papp J., 64.), Csányi O. (Szabó J., 60.), Mausz, Csibi – Baros, Gáncs (Szente, a szünetben), Asztalos (Nemes, a szünetben), Horváth M. – Fejes Z., Szűcs R. (Horváth I., 60.). Játékos-edző: Vida Tamás. Bátaapáti: Kékesi – Kalmár F. (Földvári, 60.), Acsádi V., Kalmár Zs., Szántó – Varga R., Pankovics (Stier, 60.), Győrfi G., Szalonna – Beda B. (Dudás Z., 65.), Ritter (Beda J., 65.). Edző: Fiáth Tamás. A magabiztos siker mellett a hazaiak egyik nagy kedvence, Papp János remek góljának is örülhetett a hazai nézősereg. Gól: Fejes Z. (11., 48., a másodikat 11-esből), Gáncs (20.), Csibi (56.), Papp J. (89., 11-esből). Jók: Mausz, Szabó J., Csibi, Fejes Z., Nemes, Papp J. illetve Szalonna, Kékesi. Ifi: 9–0.

Gerjeni SK–Dunakömlődi SE 1–2 (0–1)

Gerjen, 50 néző. V: Pekoli (Halák). Gerjen: Mező – Bán Z., Aradi G., Holweiger R. – Búzás G. (Tesényi, 66.), Bráz, Bucher, Szakter (Novák J., 66.), Schütz (Hajnes D., 75.) – Nánási, Pápista. Játékos-edző: Lacza Zsolt. Dunakömlőd: Szabó T. – Molnár J. (Horváth B., 8.), Adorján T., Sára Cs., Józsa G. – Solt J., Szemes, Major, Jóni K. – Solt S. (Horváth J., 84.), Krémer (Poroszkai J., 60.). Edző: Szabó István. Mezőnyfölényben játszott és sok helyzetet hagyott ki a hazai csapat, a vendégek viszont két lehetőségüket is gólra váltották, így elvitték a három pontot. Gól: Pápista (89.), illetve Solt J. (45.), Poroszkai J. (73.). Jók: Bán Z., Bráz, Aradi G., illetve Szabó Tamás vezetésével az egész vendégcsapat. Ifi: 2–1.

Simontornya TC–Kisdorogi FC 3–4 (0–3)

Simontornya, 50 néző. V: Horváth J. (Antal I.). Simontornya: Kleiber – Walczer (Fung P., a szünetben), Jancski, Szabó A., Gergő J. (Papp T., a szünetben) – Varga R., Koncz, Csizmadia K., Kovács D. – Ambrus L., Horváth T. Játékos-edző: Ambrus László. Kisdorog: Kiss A. – Miszler, Palkó Máté, Bordi, János K. (Jónás, 66.) – Horváth P., Páli, Pálinkás (Miklós K., a szünetben), Nagy K. – Schiller A., Horváth G. Szakmai igazgató: Bőhm János. A vendégek kihasználták a házigazda gyenge kezdését, amely ugyan a szünet után magára talált, de hátrányát már nem tudta ledolgozni. Reális eredmény született. Gól: Kovács D. (67.), Horváth T. (79.), Varga R. (82.), illetve Schiller A. (25., 29., 62.), Horváth G. (23.). Jók: Schiller Adrián vezérletével az egész vendégcsapat dicséretet érdemel. Ifi: 2–2.

Létszámhiányra hivatkozva nem utazott el a KSE Gyönk együttese Mórágyra. A versenyszabályzat értelmében a hazaiak 3–0-val megkapják a három pontot. Ifi: 9–0.

Ez következik

Völgységi rangadót játszanak hétvégén Bátaapátiban, ahol a Bonyhád–Börzsöny vendégszerepel, míg a Duna-parti derbin a Madocsa fogadja a Bölcskét. A Mórágy Aparhantra látogat.

A 10. fordulóban. Október 14., szombat: Simontornya TC–Szekszárdi UFC II. 14.30 óra. Október 15., vasárnap: Sióagárdi SE–Gerjeni SK, Dunakömlődi SE–Fadd SE (Pakson játsszák), Bátaapáti SE–Bonyhád-Börzsöny SE, Aparhanti SE–Mórágyi SE, KSE Gyönk–Kaposszekcső-Csikóstőttősi KSE, Madocsa SE–Bölcskei SE, Pincehelyi ATE–Kisdorogi FC 14.30 óra.

A 11. fordulóban. Október 21., szombat: Bonyhád-Börzsöny SE–Dunakömlődi SE, Gerjeni SK–Szekszárdi UFC II., Bölcskei SE–KSE Gyönk, Kaposszekcső-Csikóstőttősi KSE–Aparhanti SE, Simontornya TC–Pincehelyi ATE 14 óra. Október 22., vasárnap: Fadd SE–Sióagárdi SE, Kisdorogi FC–Madocsa SE, Mórágyi SE–Bátaapáti SE 14 óra.

Mesterlövészek

A góllövőlista élmezőnye, felnőttek. 17 gólos: Tóth Tamás (Mórágyi SE), 11 gólos: Schiller Adrián (Kisdorogi FC), 9 gólos: Ambrus László (Simontornya TC), Rafai Márk (Bonyhád-Börzsöny SE), 8 gólos: Fejes Zoltán (Fadd SE).

Ifjúságiak. 38 gólos: Palkó János (Mórágyi SE), 28 gólos: Csonka János (Dunakömlődi SE), 16 gólos: Móricz Gergő (Aparhanti SE), 14 gólos: Miklós Gergő (Aparhanti SE).