2018.03.01. 09:49

Biztató rajtot vett a Tamási

Berg Sándor, fotó: Makovics Kornél

Női NB II., Dél-nyugati csoport, 13. forduló

Kaposvári ESE–Tam-Bau Tamási KC 18–25 (6–16). Kaposvár, 50 néző. V: Kóbor, Tasnádi.

Tamási: János – Sákovics B. 1, Seeman, SERE 7 (3), SÁKOVICS K. 3, Gulyás 5 (1), Salamon 1. Csere: VINCZE G. 4, Mészáros F. 4, FÖLKER, KAJDI I., Kajdi K., Nagy S., Ribányi. Edző: Varga László.

Hetesek: 4/1, ill. 5/4.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

A téli szezonban megerősített hazaiak ellen mindjárt a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a tamási csapat, és jó védekezéssel, valamint szervezett támadójátékkal már a 22. percben 10 gólos előnyt harcoltak ki.

A második félidő elején Gulyás Lenke szoros emberfogása megzavarta a vendégcsapatot. A hazaiak felzárkóztak, de miután rendezték soraikat a Koppány-partiak, újfent elléptek 12 góllal, eldöntve a két bajnoki pont sorsát. Ifi: 13–33.

Varga László: – Biztató tavaszi rajtot vettünk, de valószínűleg ennél csak nehezebb mérkőzéseink lesznek a bajnokság során.

Női NB II., Dél-nyugati csoport, 12. forduló

Tolna KC–Dunaújvárosi Kohász KA U21 19–28 (10–12). Tolna, 80 néző. Vezette: Obermayer, Vindis.

Tolna: Majsai Németh, TANCZ (kapusok), Pásztor K. 1, Gál D. 3, CSAJKÓ 8 (1), László K., Lengyelfalusy 3 (1), Bakó, Izsák 1, Gaál O. 1, Yela 1, Pásztor F. 1, Szauter. Edző: Gálné Vígh Zsuzsanna.

Hetesek: 3/2, ill. 8/3.

Kiállítás: 6, ill. 6 perc.

A listavezető ellen kezdték tavaszi szezonjukat a tolnaiak. Azzal a Dunaújvárossal, amely ősszel a legnagyobb vereséget mérte Csajkó Elizáékra (27–41).

Az első félidő játékában benne volt akár a meglepetés is, jó kapusteljesítménnyel és védekezéssel nagy csatára tudták késztetni ellenfelüket. A szünet után a vendégek magasabb tempóra kapcsoltak, gyorsasági és állóképességbeli előnyüket kihasználva behúzták újabb győzelmüket. Ifi: 24–43. Siklós–Tolna: 13–22.

Gálné Vígh Zsuzsanna: – A bravúr végül elmaradt, de az őszi eredményhez képest minden tekintetben nagyot léptünk előre.