KÉZILABDA

2019.04.17. 12:37

Már nem sereghajtó a Tamási együttese

December után először mozdult el az utolsó helyről a Tamási KC női NB II.-es együttese, miután hazai pályán legyőzte a Veszprém csapatát. A Tolna KC ezzel szemben nagyon kikapott a tavaly még a másodosztályban szereplő Csurgótól.

Fotó: Mártonfai Dénes (archív)

Női NB II., Dél-nyugat, a 19. fordulóban

Tolna KC–Csurgói NKC 27–45 (13–24). Tolna, 100 néző. Vezette: Serfőző K., Serfőző R.

Tolna: Tancz, Lénárt (kapusok), Izsák 3, Lengyelfalusy 2, Pásztor F. 1, Csajkó 6, Gál D. 5, Gaál O. 3, Soó, Majsai-Sipos 6, Obendorf 1, László K., Szmacska, Domsa.

Hetesek: 3/2, ill. 4/3.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.

A tavaly még másodosztályú Csurgó feladta a leckét a hazaiaknak, akik ritkán találták meg a rést a magas és keményen védekező hatos falon. Sok labdát adott el a Tolna, amiket gyors gólokkal büntetett a vendégcsapat. Fordulás után egy ideig tartani tudta a szünetben összeszedett hátrányát a vendéglátó, de a somogyi együttes kétszer ötgólos szériát futott, amivel padlóra küldte a hazaiakat.

Gálné Vigh Zsuzsanna: – Nem voltunk semmiféle szempontból egy súlycsoportban a csurgói lányokkal. Nem volt védekezésünk, a támadójátékunk is akadozott, ami után lerohantak bennünket. Akadtak percek, amikor szépen, összeszedetten játszottunk, igaz, ebből nem sok volt.

Tamási KC–Veszprém Pannon SE 26–24 (11–13). Tamási, 70 néző. Vezette: Obermayer, ifj. Vindis.

Tamási: JÁNOS F. – Seemann 1, KERSÁK 5, FARKAS E. 7 (1), Sákovics K. 1, Gulyás L. 5, SALAMON Cs. 4. Csere: Szalai Sz. (kapus), Fölker, Lanczki Enikő 2, Ribányi 1, Nagy S. Megbízott edző: Ferenczi Roland.

Hetesek: 4/1, ill. 6/5.

Kiállítások: 0, ill. 4 perc.

Hullámzó teljesítményt nyújtott az edzőjét nélkülöző Tamási, amely az első félidőben négygólos hátrányból vissza tudott jönni, a hajrá mégis a vendégeké volt. A szünet után ismét ellépett a bakonyi gárda, de legjobbjukat, a 13 gólig jutó Németh Krisztát kikapcsolva újra visszajött a meccsbe a Fölker Laurát sérülés miatt elveszítő vendéglátó. A véghajrá ezúttal a lelkesen küzdő Tamásié lett.

Varga László: – Sikerünk értékét növeli, hogy ezt erősen tartalékosan értük el.

Ez lesz még

Három forduló van hátra a szezonból. A Tamási szombaton a Marcalihoz látogat, majd fogadja a Kozármisleny U22-t, a szezont pedig a Duna-Pent otthonában zárja. A Tolna egy hét pihenőt követően jövő héten a PEAC-hoz látogat, aztán fogadja a Nemesvámos gárdáját. Számukra a Veszprém vendégeként ér véget a szezon.