KÉZILABDA

2020.02.11. 18:39

Az FGKC kiütéses sikerrel indította a tavaszi szezont

A Szekszárdi FGKC sima győzelemmel, a Tolna KC és a Tamási KC szoros vereséggel kezdte a női NB II.-es bajnokság tavaszi szezonját.

2020.02.09 Szekszárd, A szekszárdi sportcsarnokban játszott a Fekete Gólyák KC a Tungsram SE ellen. (Női kézilabda) fotó: Makovics Kornél

Fotó: Makovics Kornél

Szekszárdi Fekete Gólyák KC–Tungsram SE 41–18 (22–8)

Szekszárd, 100 néző. V.: Nagy L., Szekeres L.

Szekszárd: Szalai Sz. – Kapás 4, NAGY SZ. 11 (2), TÓTH B. 5, Bencze D., BÍRÓ F. 3, BALÁZS K. 4. Csere: Nagy A. (kapus), FEHÉR T. 8, KOCSIS A. 4, Feri D. 1, Ambrus K. 1.

Kiállítások: 2., ill. 8. perc.

Hetesek: 3/2, ill. 6/4.

Ideális ellenfelet „választott” a Szekszárd ahhoz, hogy tétmérkőzésen is tesztelje új baloldalát, amit Reisch Gabriella távozása és Fehér Tímea edzéshiánya váltott ki. A fiatal átlövő ennek ellenére vállalta a játékot, de elsősorban a csapat határozott védekezésével és Szalai Szonja védéseivel, 8–1-gyel kezdett az FGKC. Pihenőre már komoly előnnyel mehettek a hazaiak, s a játék képe a szünet után sem változott. Üde színfolt voltak a csapat legfiatalabb játékosa, Kocsis Anita labdaszerzései és indulásgóljai.

Ifi: Szekszárd–Haladás 26–13.

Tabajdi Ferenc: – Mindkét félidő közepén volt egy 5-6 perces gyengébb időszakunk, de összességében tetszett a csapat teljesítménye.

Játékfegyelemben és koncentrációban is az őszi átlag fölött teljesítettünk. Az öt sáncolt lövés pedig nagy kedvencem, mert ebben a kategóriában az első félévben nem sok pozitív élményem volt.

PEAC–Tolna KC 32–27 (18–12)

Pécs, 50 néző. V.: Bazsó, Kertész B.

Tolna: Lénárt E. – Csajkó 15 (3), Izsák Adél, Lengyelfalusy 6 (2), László K., Szmacska 2, Molnár-Steiner 2. Cserék: Szabó A. (kapus), Pásztor F. 1, Konkoly, Gajai 1, Rikkers.

Hetesek: 6/4, ill. 5/5.

Jól kezdett a tolnai csapat, amely támadásban és védekezésben is egyenrangú partnere volt a dobogóért küzdő hazaiaknak. A huszadik percben a Pécs lerohanásokkal gyorsan ellépett, a vendégek csak a 40. percben tudtak visszajönni a meccsbe, de már késő volt.

Ifi: Tolna–Csurgó 30–31.

Izsák Bálint: – Összességében elégedett vagyok a csapat teljesítményével és az eredménnyel, a megbeszéltek szerint fegyelmezetten, nem rohanva játszottunk.

Tamási KC–Bajnok DSE Nemesvámos 21–23 (10–13)

Tamási, 30 néző. V.: Szászfai, Tasnádi.

Tamási: János F. – Seemann 1, Horváth P. 4 (2), SCHMIDT 5, Sákovics K. 1, Gulyás L. 4 (2), SALAMON Cs. 5. Csere: Sákovics B., Farkas E. 1, Kövesdi, Ribányi.

Kiállítások: 6., ill. 0. perc.

Hetesek: 8/4, ill. 7/3.

Az első félidőben többnyire a vendégcsapat vezetett, a hazaiaknak csak arra volt energiájuk, hogy komolyabban ne szakadjanak le tőlük. Enervált, idény eleji játékot mutatott a Tamási, amely a 41. percben – az előrejátéka feljavulásának köszönhetően – ugyanakkor már kétgólos előnyben volt. A hátralévő időre viszont elfogyott az erő és a lendület, így egyre nehezebben tudták feltörni az ellenfél védelmét a hazaiak.

Ifi: Tamási–Vonyarcvashegy 34–26.

Varga László: – A végére állóképességbeli fölénybe került az ellenfél, így megérdemelten nyert. Kicsit komolyabb felkészüléssel ez a mérkőzés hozható lett volna.