kézilabda

2021.02.09. 11:42

Újabb elmaradt meccset húzott be a Tolna KC

Utolérte magát a Tolna KC, mely második, őszről elhalasztott bajnoki mérkőzését is megnyerte a női NB II-es kézilabda-bajnokságban. Izsák Bálint csapata ezúttal a sereghajtó Nagykanizsát múlta felül.

20201205 Tolna NB II női felnőtt / NB II női felnőtt-Dél-nyugat Tolna KC - Hévízi SK kézilabda mérkőzés. Fotó: Makovics Kornél MK Tolnai Népújság

Forrás: MW-archívum

A hivatalos időpontnál két héttel korábban, már január végén elkezdődött a Tolna KC tavaszi szezonja, miután Izsák Bálint csapatának két, őszről elhalasztott mérkőzését is be kellett pótolnia. Előbb hazai pályán az utolsó előtti helyen álló Balatonboglárt győzték le nagy csatában Majsai-Sipos Ágnesék (29–27), múlt héten pedig a sereghajtó Nagykanizsa otthonából hozták el a két nagyon fontos pontot.

NB II, Dél-nyugat, a 6. fordulóból

Tungsram SE Nagykanizsa–Tolna KC 23–27 (11–11)

Nagykanizsa, zárt kapuk mögött. V.: Szabó T., Szicsák.

Tolna: SZABÓ A. – László 2, Pásztor K. 2, MAJSAI-SIPOS 9, Pásztor F. 4, Szmacska 7 (2), Konkoly 3. Csere: Agócs (kapus), Gajai. Megbízott edző: Mayer Mária.

Hetesek: 5/4, ill. 2/2.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Miután a találkozó eredeti időpontjában a tolnaiak vezetőedzője eltiltását töltötte, Izsák Bálint helyett ezúttal is Mayer Mária ült le a vendégek kispadjára. A „beugró” edző eddig szerencsét hozott a csapatnak, akivel november végén Nemesvámoson 27–26-ra nyert a Tolna. Azonban az örök mondás, hogy a kötelező győzelem a legnehezebb, ezúttal is beigazolódott.

Kapkodó támadójáték jellemezte a tolnaiak első félidei játékát, próbáltak minél hamarabb gólt szerezni, de a lövések sokszor már a sáncoló védőjátékosok kezeiben elakadtak, ha mégis eljutott labda a kapuig, akkor pedig a hazaiak hálóőre állt a játékszer útjába. Mindemellett a védekezésük sem volt az igazi, de Szabó Andrea hozta a kötelezőt és remek védéseket mutatott be, ezzel egállal fordulva rá a második félidőre. A szünet után higgadtabb, megfontoltabb Tolna ment ki a pályára, ennek köszönhetően folyamatosan lépett el a hajrára elfáradni látszó vendéglátójától, s végül hozni tudta a kötelező győzelmet.

A héten már a tavaszi szezon nyitófordulóját rendezik az NB II-ben, a tolnaiak pénteken 18 órás kezdettel a Dunaújvárosi Kohász KA U22-es csapatát látják vendégül a városi sportcsarnokban.

Így látta az őszi szezont Izsák

Nehezen vágtunk neki az idénynek, és tudtuk, nem lesz könnyű. A saját elvárásunknak eleget téve, tíz pontot szereztünk, ami az utóbbi hét év legjobb őszi eredménye. A kitartás és az egymásért küzdés minden meccsen 60 percig tartott, ez is nagyban hozzájárult ehhez az eredményhez. Így, hogy le tudtuk játszani az összes őszi mérkőzésünket, tudjuk nagyjából az erőviszonyokat és szeretnénk megduplázni a szezon végére a pontjainkat – értékelt a szakvezető.

Női NB II, Dél-nyugat, az állás

1. PEAC 10 10 0 0 368–265 20

2. DKKA U22 8 7 0 1 296–216 14

3. Nemesvámos 8 6 0 2 247–206 12

4. Veszprém 9 6 0 3 290–251 12

5. Hévíz 9 6 0 3 273–249 12

6. Siófok U22 7 5 0 2 250–221 10

7. Tolna 11 5 0 6 289–349 10

8. Marcali 7 3 0 4 204–224 6

9. BVSC-Zugló 11 3 0 8 307–335 6

10. Egerszeg 10 1 1 8 272–318 3