2021.05.05. 07:30

Bajnoki cím lett a kimagasló szezon eredménye

Berg S.

Fotó: Beküldött kép

Egy fordulóval a zárás előtt bebiztosította bajnoki címét a Szekszárdi UFC leány U19-es csapata a Közép-Nyugat csoportban. Micskó Márk együttesének aranyérme már hetek óta a levegőben lógott, ez a Pécs 8–0-s legyőzése után matematikailag is biztossá vált.

A Nagy-Cseke Vivien Edina vezette gárda az első pillanattól kezdve támadólag lépett fel, az első játékrészben már 4–0 állt az eredményjelzőn, szünet után ezt végül sikerült megduplázni. A szekszárdiak utolsó meccsüket május 15-én Kaposváron játsszák.

Eredmény

Szekszárdi UFC–Pécsi Sport NZft. 8–0 (4–0).

Szekszárd, v.: Maczik (Álló, Albert J.).

Szekszárd: Kerekes – Csóka, Fonyódi, Kágyi R., Dombi, Schell, Nagy-Cseke V., Nagy-Cseke J., Schwarcz (Lángi, 69.), Acsádi P., Lipovszky (Hegedűs P. (69.). Edző: Micskó Márk.

Gól: Nagy-Cseke V. (10., 20., 28., 33., 58, 71., 75.), Lángi (83.).

A bajnokság állása: 1. Szekszárdi UFC 57 pont/20 mérkőzés, 2. Paksi SE 48/19, 3. Pécs 36/19, 4. Kaposvári Rákóczi BFLA 24/17, 5. Magyar Labdarúgó Egylet 24/18, 6. Siófoki Bányász SE 18/17, 7. Szentlőrinci SE 6/19, 8. Astra HFC-Siklós 3/15.

A szekszárdiak kimagaslanak a mezőnyből, ők lőtték a legtöbb (169) és kapták a legkevesebb gólt (16). Nem meglepő módon az első számú gólkirály-jelöltet is az UFC adja, Nagy-Cseke Vivien Edina hetvenkilenc találatnál jár, a második Szabó Bernadett (Pécs) ötvenhárommal követi, míg a harmadik a paksi Vámosi Georgina harminckilenccel.

Nem ez az első bajnoki címe a Szekszárdi UFC-nek a szezonban, két hete a klub U16-os leánycsapata szerzett aranyérmet.

Borítóképünk: A legtöbb gólt lőtte és a legkevesebbet kapta a szezonban a Szekszárdi UFC