2021.10.09. 08:49

A Körmend elleni játék sikert érhet

A szerdai hétközi fordulóban megtört a jég, s három vereséget követően megszerezte idei első győzelmét a férfi élvonalban az Atomerőmű SE. A paksiak a Körmend ellen végig élesek voltak, ami végül meghozta a várva várt sikert (106–87). Ma Kaposváron tolnák ki azt a teljesítményüket.

– Hatalmas energiával küzdötték végig a mérkőzést a játékosok. Két meccsünk volt korábban, amiket a hosszabbításban buktunk el, ilyenkor mindig nehéz meggyőzni a játékosokat, hogy közel állunk a sikerhez. Csapatként játszottunk, megérdemelték a fiúk a győzelmet – fogalmazott a találkozó után Teo Hojc.

Az atomvárosiakra újabb komoly felmérő vár a Kaposvári KK személyében. A somogyiak elég hullámzó teljesítményt nyújtanak eddig: Kecskeméten magabiztosan nyertek (74–62), majd gyenge játékkal kikaptak a Zalaegerszegtől (77–80) és az Oroszlánytól (63–68), szerdán pedig három negyeden át jól játszottak a komoly erőt képviselő Szeged vendégeként, de az utolsó tíz percben majdnem kiengedték a kezükből a győzelmet (76–75).

Ezt a hektikus teljesítményt lovagolhatja meg az ASE, illetve azt, ha ismét csapatként tudnak játszani. Székfoglalójakor a szlovén szakember éppen azt emelte ki, szeretné, ha nem egyéniségek, hanem egység lenne a csapaton belül. A Körmend elleni siker alkalmával amellett, hogy voltak kiemelkedő teljesítmények, huszonegy asszisztot osztottak ki a paksiak, míg a Kaposvár a négy meccsén összesen harmincnégyet.

A somogyi gárda szekerét a három amerikai légiósuk húzza: a center, Wayne Martin 19,75 (ez a bajnokság nyolcadik legmagasabb átlaga), az erőcsatár, Xavier Ford 16,5, Andrew Hilliard irányítóként 15 pontot szór meccsenként. Mellettük az egykori dombóvári kedvencet, Hendlein Rolandot is meg kell említeni, aki a harmadik legtöbb lepattanót (7,5) átlagolja a bajnokikon.

Az Atom játékosait az első siker feldobhatta, s ha az egység mellett a húzóemberek (Kendrick Brown 27,25-ös IBM-indexszel a harmadik, Eilingsfeld János 26,5-tel az ötödik legjobb a ligában) is jó napot fognak ki, akkor egyről a kettőre léphet a gárda.

Tippmix Férfi NB I./A, 5. forduló. Kaposvári KK–Atomerőmű SE, Kaposvár Aréna, szombat, 18 óra. V: Benczur Tamás, Minár László Balázs, Lengyel Ádám József.