Bodri trail

2021.11.22. 16:56

Több mint négyszázan vágtak neki a szőlősorok közti emelkedőknek

Idén sem maradt el Szekszárd egyik legismertebb terepfutó versenye, a Bodri Trail. Az indulók az S (14 km), M (24 km) és L (34 km) táv közül választhatták ki a hozzájuk legjobban illőt. Előzetesen több mint hatszáz nevezés érkezett be, azonban a koronavírus-helyzet miatt végül valamivel több mint négyszáz futó mérette meg magát.

Berg Sándor (Forrás: fut.as)

Fotó: Fut.as

„Az utolsó napokban is több lemondás volt, érthetően sokan tartanak a vírustól. Akik viszont vállalkoztak, rájuk szép idő és jól futható, viszonylag száraz pályák vártak. Mindkét nemben és mindhárom távon erős mezőny gyűlt össze” – mondta lapunknak Márkus István főszervező.

A színvonalat jól mutatja, hogy hölgyeknél a leghosszabb távot a háromszoros Spartathlon-, és kétszeres Ultrabalaton-győztes Lubics Szilvia nyerte, míg a férfiaknál a 2019-es Borvidék Félmaraton „királykategóriájának” győztese és (mivel sem 2020-ban, sem idén rendezték meg) címvédője, Zsigmond Előd ért be elsőként a célba.

Eredmények

S táv, nők: 1. Thassy Tíra 1:15:28, 2. Dobó Márta 1:16:25, 3. Szolár Kata 1:16:26 óra. Férfiak: 1. Szabó Dávid 1:03:32, 2. Nagy Viktor 1:04:43, 3. Hahn Máriusz 1:06:04 óra. A teljes eredménylista IDE kattintva böngészhető.

M táv, nők: 1. Falvai Nóra 2:01:55, 2. Horváth Kornélia 2:02:09, 3. Fűrész Edit 2:04:41 óra. Férfiak: 1. Honti György 1:41:34, 2. Merk Péter 1:49:45, 3. Kovalcsik Zsolt 1:53:52 óra. Teljes eredménylista ITT.

L táv, nők: 1. Lubics Szilvia 3:01:20, 2. Szerémi Anita 3:02:14, 3. Szűcs Fatima 3:03:24 óra. Férfiak: 1. Zsigmond Előd 2:21:39, 2. Strifler Attila 2:26:51, 3. Horváth Zoltán 2:35:10 óra. Teljes eredménylista ITT.

Borítóképen: Lubics Szilvia