2022.02.15. 17:16

Visszavágott a Csata a Hepp-kupában elszenvedett vereségért a KSC-nek

Ami sikerült a Hepp-kupa elődöntőjében, az nem jött össze a bajnokságban: az Atomerőmű KSC Szekszárd amatőr ligában szereplő együttese alulmaradt a Csata DSE-vel szemben a Piros csoport 15. fordulójában.

T. N.

Sinka Noémiék (jobbra) nem tudták meglepni a Csatát Fotó: KSC

Studer Zsuzsa gárdája a második és a harmadik negyedben veszítette el a találkozót, a vendégek ekkor szereztek tizennégy pontos előnyt a záró felvonásra.

Női NB I-es amatőr bajnokság, Piros csoport, 15. forduló

Atomerőmű KSC Szekszárd–Csata Diáksport Egyesület 62–79 (17–16, 20–27, 14–22, 11–14)

Szekszárd, városi sportcsarnok. Vezette: Farkas P., Boros Gy.

SZEKSZÁRD: HOLCZ 16/9, HORVÁTH D. 15, Andi 7/3, Sámóczi 5/3, Sinka. Csere: BEREKALI 17/12, Horog 2.

„Most játszottuk az első meccsünket a kupagyőzelem után. Azt éreztem a csapaton, hogy egy kicsit mintha még mindig ott ragadtunk volna fejben és lélekben. Nem voltunk koncentráltak, sokat hibáztunk, és nem játszottunk jó ritmusban. Úgy kell hozzáállni innentől ezekhez a meccsekhez, hogy mindenkinek az lebegjen a szeme előtt, hogy minél többet fejlődjünk egyénileg és csapat szinten is” – értékelte a látottakat a fiatal szakvezető.

A szekszárdiak 4 győzelemmel és 11 vereséggel a 13. helyen állnak a 16 csapatot felvonultató bajnokságban.

A következő fordulóban, február 20-án, vasárnap 17 órától a tabellán ötödik MTK-TFSE csapatát fogadják.