Kosárlabda

2022.03.29. 09:46

A valódi arcát mutatva győzött és jutott négy közé a KSC

Az igazi arcát mutatta a Vasas otthonában az Atomerőmű KSC Szekszárd, ami magabiztos győzelmet és továbbjutást eredményezett a fővárosiak elleni negyeddöntős párharcból.

Az első negyedben még „altattak”, a második tíz percben viszont tempót váltottak a szekszárdiak, akik húszpontos előnnyel mehettek a nagyszünetre a Pasaréti Sportcentrumban. Ahogy a negyeddöntő csütörtöki első felvonásában, úgy most is következett egy kisebb hullámvölgy a harmadik negyedben, de a KSC győzelme és továbbjutása nem forgott veszélyben

– Úgy gondolom, ezen a mérkőzésen a Szekszárd igazi arcát mutattuk meg. Keményen védekeztünk, folyamatosan nyomást gyakoroltunk a labdára és lepattanózásban is magabiztosak voltunk. Büszke vagyok a csapatra, hogy bejutottunk a legjobb négy közé, ám nincs megállás, további céljaink vannak – értékelt Djokics Zseljko vezetőedző.

Hasonlóan vélekedett Szabó Noémi szakmai és sportigazgató, aki úgy fogalmazott, az Euroliga-szereplés a tapasztalatok mellett nagy terhet is rakott a csapatra és a klubra, míg a vége felé nehéz volt már koncentrálniuk a bajnokságra. A magabiztos győzelmet viszont jó előjelnek érzi a PEAC elleni elődöntőkre nézve.

Tippmix Női NB I, negyeddöntő, 2. mérkőzésVasas Akadémia–Atomerőmű KSC Szekszárd 55–88 (15–19, 9–25, 16–19, 15–25)
Budapest, Vasas Pasaréti Sportcentrum. Vezette: Tőzsér, Szilágyi B., Sörlei.
Vasas: PAPP K. 2, Tóth O. 6/3, BACH 14/3, Budácsik 7/3, Salamon Zs. 6. Csere: Szerencsés 2, Madár E., Dúl T. 3/3, Szmailbegovics 6/3, Madár K. 2, Radócz 7/3, Pusztai P. Edző: Milos Pavlovics.
Szekszárd: STUDER 6/3, FRISKOVEC 18/12, Mányoky 4, Goree 5, MILICS 18. Csere: KRNJICS 11, Gereben 9, Morgan 7, Bálint R. 10/6, Horváth D., Holcz. Edző: Djokics Zseljko.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 6. p.: 8–11. 9. p.: 11–16. 13. p.: 18–28. 17. p.: 21–35. 21. p.: 29–47. 25. p.: 36–52. 28. p.: 36–57. 32. p.: 42–67. 35. p.: 44–74. 38. p.: 50–82.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2:0 a Szekszárd javára.