2022.03.28. 18:10

Hatot vágott a listavezető Tolna

Biztosan hozta a három pontot Szőcs Richárd csapata, s tovább őrzi elsőségét.

Tudósítóinktól

Pesti Dávid (balra) a tolnai gólok felét szerezte a Bonyhád-Börzsöny elleni bajnokin. (Fotó: Makovics K.)

Nem forgott veszélyben a listavezető Tolna győzelme a megyei II. osztály hétvégi fordulójában, míg a címvédő Nagymányok a második félidőben döntötte el a három pont sorsát. A Kisdorog második sikerét aratta a szezonban, a mórágyi gólzsák hosszú idő után szakadt ki ismét.

Tolna VFC–Bonyhád-Börzsöny SE 6–0 (3–0)
Tolna, v.: Mihálovics (Horváth T., Huszár).
Tolna: Fóris D. – Sós (Kovács G., 57.), Dudoma, Vadas (Szegfű, 66.), Koller – Pesti D., Merkl M. (Schmidt F., a szünetben), Pesti V., Baros – Frankovszky (Kovács D., 62.), Horváth M. (Fögler, 75.). Edző: Szőcs Richárd.
Bonyhád-Börzsöny: Ladányi – Baranyi, Ettig, Krájer, Eckert – Eisensehr, Szücs M. (Bajkai, 41.), Töttös L., Schmitz, Buzás T. – Mérges. Játékos-edző: Töttös László.
Jobb iramban játszott a vendéglátó, mint tette a nyitófordulóban, s most már nemcsak meddő volt a labdabirtoklási fölényük, hanem látványos és eredményes futballt játszott a védekezésre berendezkedett ellenféllel szemben.
Gól: Pesti D. (42., 82., 88., a harmadik 11-esből), Pesti V. (39., 61.), Frankovszky (11.).
Jók: Pesti Dávid vezérletével az egész hazai csapat. Ifi: 7–0.

Mórágyi SE–Dunakömlődi SE 5–1 (4–1)
Mórágy, v.: Tinnyei (Farkas R., Kövesdi M.).
Mórágy: Mányák D. – Grassy (Nagy Á., 84.), Lestár, Tóth B. (Acsádi D., 67.) Rozgonyi – Mányák N., Berényi Sz. (Löfli Márk, 72.), Pozsár, Acsádi R., Régi D. (Juhász A., 82.) - Kovács K. Edző: Illés Béla.
Dunakömlőd: Tarczal – Widemann (Poroszkai J., 67.), Adorján T., Farkas P., Horváth J. (Csikós, a szünetben) – Péger, Bráz, Györgye E., Rácz D. – Csonka J., Szlucska. Játékos-edző: Farkas Péter.
A tetszetősen és eredményesen kezdő hazaiak magabiztos győzelmet arattak a szervezett dunakömlődiekkel szemben.
Gól: Pozsár (23., 30.), Tóth B. (17.), Régi D. (26.), Acsádi R. (90.), illetve Csonka J. (32.). Kiállítva: Péger (69.).
Jók: Rozgonyi Erik vezérletével az egész hazai csapat, illetve Tarczal, Györgye, Szlucska. Ifi: 0–12.

Aparhanti SE– Simontornya TC 2–2 (0–1)
Aparhant, v.: Pekoli (Brettner, Maczik).
Aparhant: Seregi – Hegyi, Jakab Z., Kovács M., Beszterczán (Jakab A., a szünetben) – Jakab R. (Gyalog, a szünetben), Kajtár I. (Fazekas A., 81.), Molnár D., Miklós L. – Batta (Sárközi S., 61.), Molnár N. Edző: Minker Endre.
Simontornya: Juhász G. – Csomor, Szűcs I., Kapinya, Horváth Cs. – Varga Z. (Juhász V., 69.), Ambrus L., Szálka, Szabó V., Papp T. – Marekkel S. Játékos-edző: Ambrus László.
Hatvan perc előnyt adott szervezetten, de erőtlenül játszó ellenfelének a vendéglátó, mely az utolsó fél órára átvette az irányítást és otthon tartott egy pontot.
Gól: Sárközi S. (63., 11-esből), Kajtár I. (69.), illetve Papp T. (39., 52.).
Jók: Kovács M., Jakab Z., Jakab, A., Gyalog, Sárközi S., illetve Kapinya, Szálka. Ifi: 3–3.

Kisdorogi FC–Madocsa SE 3–0 (2–0)
Kisdorog, 110 néző. V.: Szappanyos (Tóth T., Szita).
Kisdorog: Miklós I. – Varga A. (Koszter, 81.), Pálinkás N., Páli, Stölkler (Csöglei D., 60.) – Palkó Máté, Dézsi, Gráber, Pálinkás E. (Varga Á., a szünetben) – Schiller A., Kadosa. Edző: Szabó Vendel.
Madocsa: Müller R. – Araczki I. (Szintai B., a szünetben), Kern T. (Eke, 40.), Hahn, Magyar I. (Nyulasi, 66.) – Varga L., Vörös F., Éger, Herger - Rein, Gondos (Bíró K., 60.). Edző: Böde Dániel.
A sok helyzetet kidolgozó hazai csapat megérdemelten győzött a lelkes vendégek ellen.
Gól: Gráber (31., 38.), Dézsi (88.).
Jók: Dézsi János vezérletével a teljes hazai csapat dicséretet érdemel, illetve Szintai B., Vörös F. Ifi: 2–2.

Faddi SE–Nagymányoki SE 1–3 (1–1)
Fadd, 300 néző. V.: Czagány (Debreceni K., Petrovics).
Fadd: Szalai Á. – Keresztes G. (Gász, 66.), Gerendai G., Fazekas R. (Csányi O., 76.), Hostyánszki M. (Beda B., 72.) – Fehér K. (Orsós M., 66.), Szabó B., Szabó M. – Szatmári, Farkas K., Udovisits. Edző: Vida Tamás.
Nagymányok: Komáromi – Kertész G., Bakó Zs., Garai (Sztojka Cs., a szünetben), Borbély Cs. – Pál István, Jenei, Gere, Losonczi (Harangi, 90.) – Kosztancsek, Lajos D. Játékos-edző: Hegedűs Péter.
Az első félidő a hazaiaké, a második a vendégeké volt, akik jobban kihasználták a helyzeteiket, így megérdemelten nyertek.
Gól: Farkas K. (8.), illetve Borbély Cs. (35.), Pál István (55.), Jenei (68.). Kiállítva: Lajos D. (37.).
Jók: Gerendai G., Szabó M., Farkas K., illetve Pál István, Komáromi, Losonczi, Kertész G. Ifi: 2–2.
Az ASE Paks szabadnapos volt a hétvégén.

Ez következikMegyei II. osztály, a 14. forduló programja. Április 2., szombat: Madocsa SE–Faddi SE 16 óra. Simontornya TC–Bonyhád-Börzsöny SE 16.30, ASE Paks–Mórágyi SE 16.30, Tolna VFC–Kisdorogi FC 16.30 óra. Április 3., vasárnap: Dunakömlődi SE–Aparhanti SE 16.30 óra. Szabadnapos: Nagymányoki SE.
*****
A mesterlövészek. 13 gólos: Csonka János (Dunakömlődi SE). 12 gólos: Lajos Dávid (Nagymányoki SE). 11 gólos: Ambrus László (Simontornya TC), Bucher Barnabás (Tolna VFC), Pesti Dávid (Tolna VFC).