Női kosárlabda NB I

2022.10.08. 20:00

A BKG sem jelentett akadályt a KSC Szekszárdnak

Egyre jobb játékkal, magabiztosan nyerte meg szezonbeli negyedik meccsét az Atomerőmű KSC Szekszárd a női NB I-ben.

Goree Cyesha (labdával) dupla-duplával zárt

Fotó: Kiss Albert

Nemes ügy vezette fel a találkozót, a kezdő sípszó előtt vehette át a magyar válogatott labdarúgójának, Szalai Attilának dedikált Fenerbahce-mezét Szabó Gergő ügyvezető és Fekete Krisztián gyúró. Mint az oldalunkon megírtuk, a tengelici felmenőkkel rendelkező védő – a Trollna Megye Facebook-oldal közbenjárásával – árverésre ajánlotta fel mezét, a befolyt összeggel a hároméves kajdacsi Deák Laura gyógykezelését támogatták.

A szigetszentmiklósiak már kevésbé voltak ennyire nagyvonalúak, Cyesha Goree kettesére hét vendégpont érkezett, így két és fél perc után időt kellett kérnie Djokics Zseljkónak. A nagyobb gond az volt, hogy a német center, Ama Leonie Degbeon és az amerikai erőcsatár, Kayla Danielle Jones uralta a palánkok alatti területet, s négy lepattanót is szedtek a vendégek.

A megszakítás sem hozott változást, újabb két perc után jöttek az első szekszárdi pontok második kísérletből – Goree-tól (6–9). Aztán bejött a padról Sydney Wallace és Holcz Rebeka, előbbi támadásban, utóbbi védekezésben volt hasznos tagja a csapatnak. Ennek eredményeként a lepattanózást (11–10) és az első tíz percet is megnyerték a hazaiak.

Wallace, majd Goree és Victoria Vivians tripláival indult a második játékrész, amivel tizenegy pontra hizlalták előnyüket a szekszárdiak (28–17). Raina Alysa Pereznek bő tizenhárom perc kellett az első sikeres kísérletéhez, a vendégek legponterősebb játékosa szakította meg csapata gólcsendéjét. Felpörgette játékát a Szekszárd, elkezdte játszani a modern kosárlabdát, amivel nem tudott mit kezdeni a BKG. Festékben is agresszívebbé váltak a hazaiak, Miklós Melinda hármasával pedig már húsz volt közte (42–22). A második negyedben hét (!) triplát szórtak, ami megnyugtató előnyt jelentett.

Még biztosabb vezetést eredményezett a második félidő 10–0-s rajtja, sokan már a „Százat nekik!” rigmust kiabálták. A mutatott játék alapján – a tavaly szeptemberi 103–50-es siker után – ez is benne volt a pakliban. Szépen járt kézről kézre a labda és harminc pontos különbség határán billegve sem vesztettek koncentrációjukból Goree-ék (az erőcsatár 13 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplával zárt). A három számjegy nem jött össze, mert az utolsó hét percben volt, hogy 19,2 átlagéletkorú csapat, a Miklós Melinda, Boros Júlia, Holcz Rebeka, Mányoky Réka, Horváth Dóra ötös volt a pályán.

A Szekszárd simább győzelmet aratott, mint az augusztusi felkészülési mérkőzésen, de a nehéz mérkőzések még csak ez után következnek a csapat számára. Az első komoly erőfelmérőre október 17-én, hétfőn a Magyar Kupa-győztes Diósgyőr otthonában kerül sor.

Tippmix Női NB I, 4. forduló

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS 98–52
(1917, 287, 2419, 27–9). Szekszárd, 800 néző. V: Kapitány, dr. Németh P., Gruber. SZEKSZÁRD: STUDER 9/3, Boros 13/3, VIVIANS 18/12, GOREE 13/3, Hebard 7. Csere: Mányoky, WALLACE 18/12, Holcz 4, Miklós M. 9/3, Horváth D. 2, Bálint R. 4, Szücs G. 1. Edző: Djokics Zseljko. SZIGETSZENTMIKLÓSPerez 11/6, Zsámár, Katona Sz. 7/3, DEGBEON8, K. JONES17/9.Csere: Szabó II. D. 7/6, Aldazabal, Takács D., Széphalmi-Kovács V., Andi 2, Gróf, Duka. Edző: Gedei Tibor.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–7. 5. p.: 8–9. 8. p.: 13–12. 11. p.: 22–17. 15. p.: 34–19. 18. p.: 39–22. 22. p.: 51–24. 25. p.: 60–33. 30. p.: 71–43. 33. p.: 77–46. 37. p.: 91–48.