Rövidpályás úszó ob

2022.11.18. 19:30

Két századon múlt Horváth Levente érme

Negyedik helyen végzett a rövidpályás országos bajnokság 200 méter mellúszásának döntőjében Horváth Levente, Halmai Petra pedig 100 után 200-on is ezüstérmet szerzett.

B. S.

Horváth Levente (középen) közel volt a bajnoki éremhez

Forrás: Beküldött fotó

Tovább folytatta remeklését a Csík Ferenc Sportuszodában a tolnai Horváth Levente, aki azt követően, hogy szerdán 100 méter mellúszás döntőjében hatodik helyen zárt, két napra rá bejutott a szám 200-as fináléjába is. A Szekszárdi Sportközpont 18 éves tehetsége a délelőtti előfutamban 2:16,07 perces időeredménnyel negyedik helyen kvalifikálta magát a döntőbe, ahol tovább faragott idejét (2:13,03), de 23 századdal lecsúszott a dobogóról.

A dombóvári születésű Halmai Petra a 100 méter ezüstérme után a 200 mell döntőjében is második helyen csapott célba. A házigazda Kaposvári SI olimpikonja (a tokiói nyári ötkarikás játékokon a 4x100 méteres vegyesváltó tagja volt) a harmadik legjobb időt érte el az előfutamban (2:30,16), a döntőben elért 2:26,15 perces idejénél csak a BVSC-s Békési Eszter úszott gyorsabban (2:22,15).

A felkészülését az Egyesült Államokban végző Halmai Petra 50 pillangón épphogy lecsúszott az A-döntőben, a B-ben a38z előfutamban elért 27,95 másodperces idején 38 századot faragott, amivel megnyerte azt, s így kilencedikként végzett.

Egyikük számára sincs sok pihenő, szombat délelőtt mindketten érdekeltek lesznek az 50 méter mell előfutamaiban, sőt Halmai Petra 100 pillangón is selejtez.