Női futsal NB I

2023.02.05. 11:45

Nem várt tolnai vereség, mindhárom pontot elvitte az Újpest

Az újonc Újpest FC 1–0-ra győzött a 2F-BAU Tolna-Mözs otthonában, a nem várt vereségével a házigazda nehéz helyzetbe került a felsőházi rájátszást illetően.

Krascsenics Petráék gól nélkül maradtak az Újpest ellen

Zsinórban két győzelemmel a tarsolyában érkezett a fővárosi gárda az előző idényben bronzérmet szerző Tolna-Mözshöz, előzetesen mégis a vendéglátó számított esélyesebbnek. Reveland Zoltán együttese a legutóbbi fordulóban jó védekezésének köszönhetően gól nélküli döntetlent ért el a címvédő debreceniek ellen, a szakember pedig bízott abban, hogy az újonc ellen emellé majd jó támadójáték és szép győzelem is társul. Nem így történt, a korábban Szekszárdon is megfordult Hargas Annamáriával a kapuban, az előző idényben még az ellenfelet erősítő Botka Bernadett-tel a mezőnyben a lila-fehérek meglepetésre elvitték a három pontot.

A Tolna ezzel, valamint a TFSE miskolci sikerével (6–1) lecsúszott a harmadik helyre a tabellán, így lépéshátrányba került a rájátszást illetően. A felsőházba az első négy csapat jut be, ahol az alapszakasz-győztes a negyedikkel, a második a harmadikkal találkozik. Az egyik fél második sikeréig tartó elődöntős párharcokban az előrébb végzett együttes élvezi a pályaelőnyt. Február 19-én Tolna-Mözs–TFSE rangadót rendeznek.