U20-as kosárlabda

2023.08.06. 17:31

Későn hajráztak Miklós Melindáék, a tizedik helyen végzett a korosztályos Eb-n a magyar válogatott

Az U20-as női kosárlabdaválogatott 71–68-as vereséget szenvedett Finnországtól, így a tizedik helyen zárta a korosztályos Európa-bajnokságot.

A mérkőzés végén kapta el a fonalat Miklós Melinda, de a fordításra már nem maradt ideje a válogatottnak

Forrás: FIBA

Egy héttel azt követően, hogy a két válogatott a csoportkörben egyszer már megmérkőzött egymással, a kontinenstorna zárásaként a kilencedik helyért kiírt helyosztón is összecsapott egymással. Azon a találkozón Tursics Krisztián együttese a harmadik negyedben már tizennégy ponttal vezetett, de körömrágós győzelem lett annak a vége (76–72).

Abból a mérkőzésből a finn csapat tanult többet, amely ezúttal nem engedte ellépni ellenfelét. Mi több, a mieink hibáit kihasználva 8–8-as állásról ezúttal nekik sikerült meglógniuk, a tengerentúlon pallérozódó Henna Sandvik pontjaival, valamint Kati Ollilainen mezőnymunkájával a nagyszünetre 37–26-os előnnyel mentek.

A második félidő Holcz Rebeka pontjaival kezdődött, majd Miklós Melinda labdaszerzéseivel és gólpasszaival három pontra is olvadt már a különbség. Hat perccel a vége előtt, 61–51-es finn vezetésnél a magyar válogatott hasonló feltámadást produkált, mint ellenfele a csoportkör során. A jó dobóformáját az utolsó negyedre megtaláló Miklós triplájával harmincöt másodperccel a dudaszó előtt egyenlített, de fordítani nem tudott, így a korosztályos Európa-bajnokságon három ötödik és egy nyolcadik hely után ezúttal a tizedik helyen végzett nemzeti csapatunk.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd két játékosa közül Holcz Rebeka a helyosztón 10 pontot, valamint 2-2 gólpasszt, lepattanót és labdaszerzést jegyzett, az Európa-bajnokságot pedig 6,8 pontos és 2,5 lepattanós átlaggal zárta. A csapatkapitány Miklós Melinda 19 pontjával a mérkőzés legeredményesebbje lett, valamint kiosztott 9 asszisztot, leszedett 6 pattanót és ugyanennyi labdát szerzett. A tornát 13,6 ponttal, 4,6 lepattanóval, 6 gólpasszal és 3,9 labdaszerzéssel átlagolta végig.

Válogatottunk a csoportkör során a finnek mellett a házigazda litvánokat (72–34) legyőzte, a később döntőig jutó franciáktól ugyanakkor 73–54-re alulmaradt. Miklós Melindáék a kulcsfontosságú nyolcaddöntőben két ponttal kaptak ki a portugáloktól (68–70), így az alsóházban folytathattál, ahol előbb svédeket (67–59), majd a lengyeleket múlták felül (73–60).