2024.01.13. 17:53

Nem tudta megnehezíteni az euroligás Győr dolgát a Tarr KSC Szekszárd

A második negyedben összeszedett tetemes hátrányát a mérkőzés végéig maga előtt tolta a Tarr KSC Szekszárd, amely végül 78–54-re alulmaradt hazai pályán a Serco UNI Győr ellen.

Horváth Bernadett 7 pontig és 6 gólpasszig jutott a Győr ellen

Fotó: Makovics Kornel

Napra pontosan egy hónappal ezelőtt játszotta utolsó hazai mérkőzését a Szekszárd, akkor a spanyol Girona 89–77-re nyerni tudott az Európa Kupa kieséses szakaszának első találkozóján. Azóta sok minden történt a klub körül, Djokics Zseljko csapata lejátszott négy idegenbeli mérkőzést, a napokban pedig komoly botrány robban ki az egyesület és Szekszárd Közgyűlése között. Mint azt megírtuk, a KSC szimpatizánsai a Győr elleniszombati rangadó előtt drapérián nyilvánítottak véleményt ez ügyben.

Ilyen előjáték után dobták fel a labdát a megszokottnál melegebb városi sportcsarnokban, a két csapat névsorában nyolc olyan játékossal, akik ott vannak Székely Norbert olimpiai selejtezőre készülő bő keretében (a vendégeknél Török Ágnes nem utazott el a többiekkel). A szövetségi kapitány természetesen a helyszínen tekintette meg az összecsapást, amely igazán pontszegényen indult. A KSC az első tíz, míg a Serco UNI az első hat mezőnykísérletéből váltott csak egyet-egyet kosárra, majd 12–8-as győri vezetés és időkérés után a hazaiak 8–0-s sorozattal behúzták az első negyedet.

A folytatás Cziczás László együttese szája íze szerint alakult (a szakember nem mellesleg a válogatott egyik másodedzője), az irányító Destiny Slocumot és center Kristine Anigwét képtelenség volt tartani, utóbbi megállítására Jacinta Monroe és Krnjics Szárá is kevés volt. A brit magasember zsinórban kilenc pontot szórt (26–40), csapata pedig 33-ig (!) jutott a második negyedben, komoly előnyt kiharcolva a nagyszünetre.

A fiatal Gyöngyösi Janka duplájával a harmadik negyed elején húsz pontra hízott az Euroligában szereplő vendégek előnye (27–47), és az sem kedvezett Monroe-éknak, hogy ez a tíz perc is sok hibával, ezzel pedig kevés kosárral ért véget. A zárónegyed 57–38-as vendégvezetésről indult, és bár nagyot küzdöttek az eredmény kozmetikázásán Boros Júliáék, a 2016. január 18-i 90–68 óta a legnagyobb vereségét szenvedte el a KSC a kisalföldiektől.

A mérkőzés után zúgott a „veletek vagyunk” rigmus a szekszárdi B-középtől, ami valószínűleg nem csak ennek a vereségnek szólt.

Tippmix Női NB I/A, alapszakasz, 17. forduló
Tarr KSC Szekszárd–Serco UNI Győr 54–78 (16–12, 11–33, 11–12,16–21)
Szekszárd, 900 néző. V.: Praksch, Makrai, Rózsavölgyi
Szekszárd: Sztanacsev 2, Boros J. 11/6, Theodoreán 3, Szücs G. 2, MONROE 10. Csere: KRNJICS 6, Westbeld 8, Miklós M. 5, Horváth Bernadett 7/3, Holcz. Vezetődző: Djokics Zseljko
Győr: SLOCUM 17/12, CARLETON 12/6, Dombai 11/3, GYÖNGYÖSI 10/3, Goree 8/3.Csere: Dubei 2, ANIGWE 18, Ruff-Nagy, Bach, Hegedűs J. Vezetőedző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–5. 8. p.: 8–12. 13. p.: 18–25. 17. p.: 26–37. 21. p.:27–47. 27. p.: 33–49. 30. p.: 38–57. 35. p.: 46–70.