2024.03.22. 10:31

A Bonyhád és a Kakasd is folytatná kiváló sorozatát – előzetes

Az őszi első Bonyhád Völgység LC a kvalifikációs bajnokságot második helyen záró Bátaszék SE vendége lesz hétvégén a vármegyei I. osztály rangadóján. Kakasdon déli, Bölcskén északi derbit rendeznek.

A kakasdi Márk Attila (zöldben) és a bonyhádi Erdélyi Zsolt

Zsinórban huszadik veretlen bajnokijára hajt a BVLC (17 győzelem, 2 döntetlen), amely éppen ahhoz a Bátaszékhez látogat, amelytől eddigi utolsó vereségét könyvelte el. Tavaly májusban kétgólos hátrányból fordítva 3–2-re bizonyult jobbnak Mórágyon ellenfelénél a BSE, amely a listavezető ellen építene fel egy újabb veretlenségi sorozatot átmeneti otthonában, Őcsényben.

Negyven év után rendeznek szomszédvári rangadót Bölcskén az ASE Paks vendégszereplésével. A két csapat az 1983/1984-es szezonban szerepelt ugyanabban az (első) osztályban, az Atomerőmű SE néven szereplő klub akkor bajnok lett. Ősszel a paksiak Nyúl Péter 93. percbeli találatával meglepetésre pontot raboltak a bölcskeiektől (1–1).

A kakasdiak múlt héten a Bonyhád ellen (0–2) elveszítették veretlenségüket, hazai pályán viszont a legutóbbi hat bajnokijukat megnyerték, ráadásul 388 perce gólt sem kapott Takács Norbert együttese. Ezt a sorozatot az ellen a Nagymányok ellen folytatná a gárda, amely egy hete a mórágyiak legyőzésével megszerezte első góljait és az első sikerét az élvonalban. Így már csak az Acsádi Gábor, Kovács Kevin trenírozta mórágyiak állnak pont nélkül, és ha a Dombóvár folytatja sormintáját, a forduló után is azok maradnak.

Tolna Vármegyei I. osztály, az 5. forduló menetrendje
Március 23., szombat: Bátaszék SE–Bonyhád VLC (Őcsényben) 15, Bölcskei SE–ASE Paks 15 óra
Március 24., vasárnap: Kakasd SE–Nagymányoki SE 15, Mórágyi SE–Dombóvár FC 15 óra