A ZKK sem tudta megszorítani a DKS-t

Balázs László

Fotó: Dombóvári Kosársuli

Kosárlabda Férfi NB II Nyugati-csoport, a 2. fordulóban

Dombóvári KSE–Zalaegerszegi KK 102–53 (27–11, 18–15, 36–12, 21–15). Dombóvár, Szuhay Sportcentrum, 100 néző. V.: Danka, Szalóki.

Dombóvár: TÓTH K. 16, Kollár 7, FETZER 20/6, Pölöske 7, FAZEKAS 14. Csere: TÓTH M. 23/12, Kőnig 3, Németh 4, Csapó T. 4, Szabotin 2, Takács 2. Edző: Szőke Balázs.

ZKK: Lovas 5, Czeigli 8, Takács 4, Kovács 9, Murvai 5. Csere: Becze 4, Péntek 7/3, Harmath 4, Czira 6. Edző: Rózsás Gábor.

A bajnokság második fordulójában a pályaválasztói jogot felcserélve ismét hazai környezetben a Zalaegerszegi KK együttesével mérkőzött a Dombóvár. A vendégcsapatban ismerős játékosok is szerepeltek, az előző szezonban még a dombóvári együttesben játszó Murvai Dániel és Lovas Dávid személyében.

Nagyon jól kezdett a vendéglátó, ami remek alapot adott számukra a hasonló folytatáshoz. Jó védekezés és labdaszerzések után több gyors támadást követően csaknem húszpontos előnyt harcoltak ki Szabotinék már az első negyed végére. A folytatásra pontatlanná vált a hazaiak játéka, több labdát eladtak, a Zalaegerszeg 11 pontra felzárkózott. A szakasz vége azonban ismét a dombóváriaké volt, így 45–26-os eredménnyel térhettek pihenőre a csapatok a nagyszünetben.

A harmadik etapban még egy lapáttal rátettek Kollárék az addigi teljesítményükre, nagyon jó szellemben kosárlabdáztak, Fetzer és Tóth vezetésével szinte állva hagyták a zalaiakat. Gyors támadásokat vezetve, könnyű kosarakat szerezve hamar eldöntötték az összecsapást. A záró játékrészben minden hazai játékos pályára lépett, próbált élni az edzőjétől kapott játékpercekkel – ezt a tíz percet is megnyerte a DKS.

A 2. forduló további eredményei: Szombathelyi Egyetemi SE–MOGAAC 92–77, Soproni Tigrisek KE–Mágusok-Zrínyi KK 75–63, Fonti Five-Petőfi SE–Marcali VSzSE 76–40.

A kék-fehérek következő mérkőzésüket október 20-án, szombaton 18 órától játsszák, a Mosonmagyaróvár csapatát fogadják a Szuhay Sportcentrumban.