atlétika

2021.07.09. 21:19

A szekszárdi atléták nem jutottak be a fináléba

Nem sikerült bejutnia a 3000 méter akadályfutás vasárnapi döntőjébe Szemerei Leventének, aki selejtezős futamában hetedikként ért célba az észtországi Tallinnban rendezett U23-as Európa-bajnokságon. A szekszárdi születésű Máté Fanni Szabina is elmaradt eddigi legjobb eredményétől, így ő sem jutott be a gerelyhajítás fináléjába.

Fotó: Beküldött kép

Kiváló felkészülésen volt túl Szemerei Levente, a Szekszárdi Sportközpont középtávfutója, aki a tavaszi kenyai edzőtáborból hazatérve szinte sorra javította meg egyéni csúcsait, a júniusi Magyar Bajnokságon megnyerte az 5000 méteres versenyszámot, az Eb főpróbájaként pedig második helyen zárt 3000 méter akadályfutásban.

Az észt fővárosban esélyesnek számított futamában (az első négy továbbjut mindhárom selejtezőből, valamint a további három legjobb idővel rendelkező), csupán az olasz, a francia és belga ellenfele futott jobb időt idén nála. A táv felénél együtt volt a tizenkét fős mezőny, két körrel a vége előtt pedig a negyedik helyre is feljött Szemerei Levente. A folytatásban azonban úgy látszott, néhány akadály nem esett neki túl jól, így fokozatosan visszaesett, s végül 8:52,03 perces eredménnyel (hat másodperccel elmaradva legjobbjától) hetedik helyen ért célba, amivel lemaradt a fináléról. Így is mindössze négy tizedmásodpercen múlt, hogy vasárnap is érdekelt legyen az Eb-n.

Nehéz csoportba került a szekszárdi nevelésű gerelyhajító, Máté Fanni, aki 53,11 méteres egyéni rekorddal jutott ki a korosztályos Eb-re. A Veszprémben élő sportoló legjobbjához közeli eredménnyel döntőzhetett volna, de ez nem jött össze neki (a továbbjutáshoz 52 méter kellett volna). Legjobb eredményét a második körben érte el 46,82 méterrel (elsőre 46,65-öt, harmadiknak 45,96-ot dobott), amivel csoportja tizenegyedik helyén zárt.

Eredmények

Férfi 3000 méteres akadályfutás, selejtező: 1. Simao Bastos (portugál) 8:43,71 perc, 2. Berthold Leon (svájci) 8:44, 19, 3. Alejandro Quijada (spanyol) 8:44,53, 4. Baptiste Guyon (francia) 8:45,00, 5. Giovanni Gatto (olasz) 8:45, 56, 6. Rayan Vanderpoorten (belga) 8:48, 80, 7. Szemerei Levente 8:52,03.

Női gerelyhajítás, selejtező: 1. Rebekah Walton (brit) 54,27 méter, 2. Sara Zabarino (olasz) 54,01, 3. Patricia Madl (osztrák) 53,77, 4. Münevver Hanci (török) 52,77, 5. Roosa Ylönen (finn) 52,28, ...11. Máté Fanni 46,82.