Helyi sport

2022.08.13. 15:30

Jön az első megyei rangadó az NB III-ban

Az újonc Majosi SE a Paksi FC második számú csapatát fogadja az NB III Közép csoport 3. fordulójában. A Szekszárdi UFC az Újpest FC II-t látja vendégül.

Széles Bence (balra) és a majosiak még nem kaptak gólt a szezonban

Villámrajtot vett a harmadik vonalba egy év kihagyás után visszatérő Majos, mely a PTE-PEAC elleni újoncderbi megnyerései után Monorról is elhozta a pontokat (mindkét mérkőzés 2–0-ra nyerte meg Kardos Ernő együttese).

Sokan nem számítottak rá, hogy így kezdjük a bajnokságot és bravúrnak könyvelik el a két sikerünket, de én mondtam a játékosaimnak, hogy ebben a csapatban benne voltak ezek az eredmények. Becsülettel dolgoztak, le a kalappal előttük. Helyenként jól is játszottunk, amit megbeszéltünk, azt betartották a fiúk. Azt mondják, hogy a futballhoz szerencse is kell, de ezek a győzelmek nem azon múltak.

– mondta Kardos Ernő.

A legutóbbi hétvégén a kupaforduló miatt nem lépett pályára a völgységi alakulat, de a munka ennek ellenére nem állt le Majoson.

Nincs hurráhangulat az öltözőben a két siker után sem, tesszük a dolgunkat, készülünk tovább. A szünetben tudtunk egy kicsit frissíteni és felkészülni rá, hogy egy hét alatt ismét három mérkőzést kell játszanunk. A bajnoki ritmusból ugyan kiestünk, de úgy edzettünk, mintha hétvégén mérkőzés várt volna ránk. Az ehhez szükséges terhelést megkapták a játékosok, s készülünk a Paksra

– nyilatkozta a majosiak vezetőedzője, aki ellenfelükről elmondta, fiatal csapat lévén gyorsak és agilisak, ám éppen a koruknál fogva rutintalanok még, így a tapasztalatuk és a megfelelő önbizalmuk újabb sikerre vezetheti őket.

A szezon Pakson sem indult rosszul, de a pohár lehet félig teli vagy félig üres. A bajnokesélyes Dunaújváros otthonában (1–1), majd hazai pályán a Budapest Honvéd második csapata ellen is döntetlent értek el az atomvárosiak (2–2) úgy, hogy mindkét alkalommal náluk volt az előny. Kindl István együttese is rápihenhetett a megyei rangadóra, a szakember extra pihenőt adott játékosainak.

Nincs megállás az UFC-nél

Aki nem tudott pihenni, az a Szekszárdi UFC, melynek két hét alatt ez lesz a negyedik mérkőzése. Turi Zsolt együttese az Iváncsa elleni hazai vereségével indított (0–2), aztán nagy skalpot szerzett az előző idény ezüstérmesét, a Balassagyarmatot legyőzve (1–0). A kupában is jól kezdtek Horog Ádámék, akik 3–0-ra búcsúztatták idegenben a mohácsiakat (a főtábla második körében majd a szintén NB III-as Budaörsöt fogadják).

A bajnokságban a csoportban újonc, még pont nélkül álló Újpest FC második csapatát látják vendégül.

NB III, Közép csoport, a 3. forduló programja. Augusztus 14., vasárnap: Majosi SE–Paksi FC II (vezeti: Iványi Gábor) 17.30 óra, Szekszárdi UFC–Újpest FC II (vezeti: Borbás Bottyán Aurél) 17.30 óra.