2022.10.02. 18:14

Pontot csak a Szekszárd, gólt csak a Paks szerzett

Csak a Szekszárdi UFC örülhetett pontnak az NB III-as focibajnokság Közép csoportja 11. fordulójában.

TEOL

Futbalett. Tóth Dávid (jobbról) és az UFC gólnélküli döntetlenre végzett a Honvéddal

Fotó: Kiss Albert

Nyeretlenek maradtak csapataink az NB III Közép csoport hétvégi fordulójában, sőt gólt is csak a Paksi FC második együttese tudott szerezni. Igaz, Kindl István együttese végül pont nélkül zárt (s idegenben még nyeretlen) a tabellát így továbbra is százszázalékos mérleggel vezető Iváncsa otthonában. Ugyancsak vereséget szenvedett a Majosi SE, mely a Dabas vendégeként maradt alul. A völgységiekkel először fordult elő a bajnokságban, hogy egymás után kétszer is pont nélkül maradjanak. Két nyeretlen meccsük már volt egy huzamban a Paks II (3–3) és az MTK Budapest II (0–4) ellen. Az egyetlen veretlen megyei csapat így a Szekszárdi UFC lett, mely ugyan a gól nélküli döntetlenjével pontot szerzett a Budapest Honvéd akadémistái ellen, de ezzel tovább kell várnia az első hazai sikerére a bajnokságban (négy vereségük mellett ez volt a második döntetlenjük otthon a sárga-feketéknek).

NB III, Közép csoport, a 11. fordulóban

Szekszárdi UFC–Budapest Honvéd-MFA II 0–0
Szekszárd, v.: Maml (Sáfárik, Szkrajcsics). Szekszárd: Pomozi – Rácz F. (Fekete M., 69.), Araena, Füredi – Péter D., Tóth D., Béla D., Gellér, Lőrinc D. (Budai D., 79.) – Horog, Péter A. (Csernik, 69.). Edző: Turi Zsolt. Bp. Honvéd II: Gyetván – Petrovics, Sebe (Kozma R., 68.), Krajcsovics, Németh B., Pukhtieiev (Tarcson, 52.), Traoré, Feledy (Kulbachuk, 68.), Menyhárt, Pintér M., Klemenz. Edző: Szamosi Tamás.

Meton-FC Dabas SE–Majosi SE 1–0 (0–0)
Dabas, v.: Kovács G. (Nagy M., Juhász Sz.). Dabas: Czerula – Forgács, Sziklási, Szabó D. (Krajcsó, a szünetben), Lettner (Csúri, 91.), Tóth D. (Karcag, 93.), Lux (Kókai, 64.), Erős R., Kiss K. (Szabó L., a szünetben), Fritz A., Domokos B. Edző: Fehér Ádám György. Majos: Genzler – Czuczi, Ledneczki, Pál A., Kugli – Sajnovics (Ulrich, 87.), Budai I. (Széles, 87.), Keczeli (Lizák P., 80.), Kovács L., Petrovics (Orsós T., 60.) – Hock. Edző: Kardos Ernő. Gólszerző: Forgács (55.).

Iváncsa KSE–Paksi FC II 2–1 (2–0)
Iváncsa, v.: Iványi G. (Kondákor, Jakab B.). Iváncsa: Varga Á. – Kercsó (Maka, 75.), Barta B., Suszter, Kovács S., Aradi Cs., Cseszneki (Fehér I., 82.), Salacz (Jova B., 86.), Pribék, Petrezselyem, Nyilas B. Edző: Tóth András. Paks II: Simon B. – Gregor (Skripek, 62.), Osztermájer, Szekszárdi, Szécsi (Pesti Z., 41.) – Görög, Nagy M., Horváth K. (Lakatos-Lengyel, 62.) – Ribár (Zoltán R., a szünetben), Böde, Volter (Palóka, 75.). Edző: Kindl István. Gólszerzők: Nyilas B. (23.), Pribék (26.), illetve Pesti Z. (62.).

Ez következik
A 12. fordulóban jön a harmadik megyei rangadó. Az újonc majosiak vasárnap 15 órától a Szekszárdi UFC-t fogadják. A Balassagyarmati VSE visszalépésével a Paksi FC második csapata szabadnapos lesz.