Férfi NB I-es kosárlabda

2023.05.24. 19:33

Kaposvári vereséggel zárta a szezont az Atomerőmű SE

Három meghatározó játékosa nélkül, az utolsó negyedben veszítette el idei utolsó mérkőzését az Atomerőmű SE, mely 85–70-re maradt alul a Kométa Kaposvári KK vendégeként.

B. S.

De'Monte Buckinghamék kaposvári vereséggel zárták a szezont

Fotó: Molnár Gyula

Egymás ellen zárta le az ősszel nagyobb reményekkel induló, de jelenleg az alsóház két legrosszabb formában lévő csapata az idényt. A Kaposvár az utolsó hat, az ASE a legutóbbi két mérkőzését veszítette el, ennek ellenére a kiesés egyik együttest sem veszélyeztette már fordulók óta.

A tét nélküli találkozót Eilingsfeld János, Kovács Ákos és Paul Atkinson Jr. is „kiülte”, nélkülük pedig a somogyiak kezdték jobban a mérkőzést, a negyedik perc végén 15–5-t mutatott az eredményjelző. Dean Edwin és De’Monte Buckingham vezérletével a paksiak is kezdték elkapni a ritmust, az első negyedben közel voltak az egyenlítéshez, de ez végül a második negyed elején produkált 10–2-es sorozattal jött össze nekik (29–29). Kellett másfél negyed, míg üzemi hőfokra melegedett az Atom gépezete, onnantól viszont labdákat szereztek, védőlepattanókat szedtek és szép támadásokat vezettek a Csirke Ferenc játékosai, amivel a nagyszünetre megfordították az állást.

Az igen szűk, mindössze két pontos paksi előny a fordulás után gyorsan elolvadt, mi több, a második félidő első öt percében ötször változott a vezető csapat kiléte. A kaposváriak Borisz Krnjajszki ziccerével a játékrész legnagyobb különbségét tették közé (56–51), amiből kettőt meg tudtak tartani az utolsó tíz percre. Azt pedig 6–0-ra kezdte a vendéglátó, az ASE első pontjaira két és fél percet kellett várni – ez pedig egy ilyen szoros mérkőzésen döntőnek bizonyult.

Az Atomerőmű SE végül (az alapszakaszt és a playoutot beleszámolva) 19 győzelemmel és 17 vereséggel zárta az idei szezont.

Tippmix Férfi NB I/A, alsóház, 10. forduló
Kométa Kaposvári KK–Atomerőmű SE 85–70 (26–19, 15–24, 23–19, 21–8)
Kaposvár, városi sportcsarnok. Vezette: Benczur, Praksch, Varga-Záray
Kaposvár: KRNJAJSZKI 29/3, Paár 11/3, Puska 3/3, GABRIC 18/9, HUGHES 22. Csere: Halmai 3/3, Bogdán B. 7/3, Szőke B. 2, Antalics, Hajduk, Fehérvári, Yake. Edző: Szőke Balázs
ASE: EDWIN 18/3, Pajor 11/3, Buckingham 14/3, Gulyás M. 8/6, Taiwo 6. Csere: Frank 3/3, Kékesi, Pavlík B. 2, Csizmadia A. 8, Karosi, Géringer. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 12–4. 6. p.: 17–9. 8. p. 22–19. 13. p.: 19–19. 15. p.: 31–33. 18. p.: 36–39. 21. p.: 41–43. 24. p.: 50–49. 27. p.: 56–56. 30. p.: 64–62. 33. p.: 72–64. 36. p.: 78–66.