Teol.hu videó

2023.06.15. 14:03

Fontos győzelemmel kezdte az Európa-bajnokságot a magyar válogatott (videó)

A Szlovákia elleni 89–67-es győzelemmel mutatkozott be a szlovén-izraeli közös rendezésű Európa-bajnokságon a magyar női kosárlabdaválogatott, ezzel már most nagy lépést tett a csoportból való továbbjutás felé.

MTI/TEOL

A szekszárdi nevelésű Studer Ágnes 5 pontig jutott

Forrás: FIBA

Székely Norbert szövetségi kapitány együttese 12–11-nél vezetett először, de onnantól már jó ideig kézben tartotta a mérkőzést. A 40–32-vel zárult első félidőben főként az elmúlt három szezont az Atomerőmű KSC Szekszárdnál töltő Goree Cyesha és a pécsi Kiss Virág jeleskedett. Fordulás után rákapcsolt az ellenfél, 21–15-re hozta a harmadik negyedet, majd a 32. percben váratlanul kiegyenlített (55–55). Ekkor azonban a csapatkapitány Dubei Debóra másfél perc alatt hét pontot szórt, ismét 12 pont lett a különbség, innen pedig a 19–1-es rohamot bemutató magyarok már nem engedték ki a kezükből a győzelmet.

A Győrbe távozó Goree 16 pontot és 7 lepattanót tett a közösbe, míg a török Mersinhez távozó Studer Ágnes 5 ponttal, 1 assziszttal és 2 labdaszerzéssel járult hozzá a mieink sikeréhez. A következő szezonban már a szekszárdiakat erősítő Horváth Bernadett közel hat perc alatt két gólpasszig jutott, míg a KSC szlovák irányítója, Nikola Dudásová 15 pontig, 1 asszisztig és 1 labdaszerzésig jutott.

A nemzeti együttes a továbbjutás szempontjából fontos siker után pénteken a törökökkel, vasárnap pedig a címvédő szerbekkel csap össze.

Nikola Dudásová 15 pontjával a legeredményesebb szlovák volt

Európa-bajnokság, csoportkör, 1. forduló
Magyarország–Szlovákia 89–67 (16–12, 24–20, 15–21, 34–14)
Ljubljana, Stozice Aréna. Vezette: Vulic (horvát), Jacobs (belga), Tomic (horvát)
Magyarország: Studer 5/3, DUBEI 17/9, LELIK 15/6, GOREE 16/3, KISS V. 22/3. Csere: Határ 4, Ruff-Nagy, Aho N. 2, Kányási 5/3, Török Á. 3, Horváth B., Varga A. Szövetségi kapitány: Székely Norbert
Szlovákia: Wrzesinski 7/3, Buknova 2, Palenikova 6, Moravcikova 9, Jakubcova 8. Csere: OROSZOVÁ 9/3, DUDÁSOVÁ 15/9, Mistinova 6, Stasova 5, Sedlakova. Szövetségi kapitány: Juraj Suja
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–6. 7. p.: 8–11. 13. p.: 23–17. 15. p.: 29–19. 18. p.: 35–28. 22. p.: 42–34. 27. p.: 49–46. 31. p.: 55–55. 33. p.: 65–56. 37. p.: 78–58.