Atlétika

2023.10.21. 11:55

Győzelemmel kezdte a Mezei Futó Magyar Liga-sorozatot a dombóvári olimpikon

A nők abszolút versenyében Vindics-Tóth Lili Anna, a Budapest Honvéd dombóvári atlétája győzött, de több kiváló szekszárdi helyezés is született a Mezei Futó Magyar Liga-sorozat békéscsabai nyitófordulójában.

Vindics-Tóth Lili Anna idei legjobbját futotta Békéscsabán

Forrás: Magyar Honvédség Sportszázad

Immáron hetedik éve Békéscsaba-Póstelek adott otthont a Magyar Atlétikai Szövetség versenyrendszerében évek óta nagy népszerűségnek örvendő Mezei Futó Magyar Liga-sorozat idei első állomásának. A nők 6000 méteres abszolút versenyében a Budapest Honvéd SE atlétája, Vindics-Tóth Lili Anna győzött, a dombóvári születésű olimpikon, aki a hazai rendezésű világbajnokságon is rajthoz állt, idei legjobb eredményével, 17:17 perccel végzett az első helyen.

A felnőttek versenyéhez U20 és U18 korosztályos liga, valamint U16 és U14 futam is kapcsolódott. A férfiak hat kilométeres távján is Tolna vármegyei sportoló végzett az élen Végh Zsombor személyében, a Szekszárdi Sportközpont U18-as atlétája szezonbeli legjobb idejénél, 17 perc 3 másodpercnél nem futott gyorsabban senki.

A sorozat második fordulóját november 11-én Veszprémben rendezik, a harmadik körnek november 25-én Szombathely ad otthont. A jövő év márciusában esedékes Magyar Bajnokság helyszínéről később dönt a szövetség.

Eredmények
Férfiak. U18 (6 km): 1. Végh Zsombor (Szekszárd) 17:03 perc. U16 (4,5 km): Herczeg Áron (Miskolc) 12:34..., 8. Molnár Gergő (Szekszárd) 13:51..., 10. Vesztergombi Barnabás (Szekszárd) 14:17..., 13. Molnár Dávid (Szekszárd) 14:56 perc. U14 (3 km): 1. Kingl Marcell László (Sopron) 9:09..., 4. Janács Árpád (Szekszárd) 9:54 perc
Nők. Felnőttek (6 km): 1. Vidics-Tóth Lili Anna (BHSE) 17:17 perc. U18 (4,5 km): 1. Derdák Sára (Sopron) 14:42..., 3. Mészáros Milla (Szekszárd) 16:07 perc