Megyei II. osztály

2018.05.07. 19:51

Derbihez méltó körülmények között győzött a Bölcskei SE

Hazai sikerrel ért véget a Duna-parti rangadó, ezzel a Bölcske már hetedik győzelmét szerezte egymás után. Az élmenők közül senki sem botlott, a Fadd három, a Mórágy négy, a Szekszárd öt, a Kisdorog tíz gólt lőtt.

Berg Sándor, fotó: Molnár Gyula

Szekszárdi UFC II–Simontornya TC 5–1 (4–0). Szekszárd, 50 néző. V.: Fülöp A. (Szabó Sz., Kiss J.).

Szekszárd II: Császár G. – Torma, Tóth P., Pesti Z., Vizdár Zs. (Csiki R., 58.) – Pulcz, Tolnai L. (Bognár Zs., 67.) – Lőrinc, Csizmadia F. (Rupa, 62.), Hencz – Csende I. (Acsádi V., 75.). Játékos-edző: Vizdár Zsolt.

Simontornya: Papp T. – Máté M., Csányi Á., Jancski, Sebestyén Zs. (Bognár J., a szünetben) – Balogh A. (Fung, a szünetben), Kiss Gy., Gergő J., Onodi (Csepregi, 71.) – Ambrus L., Sztojka B. Játékos-edző: Ambrus László.

Gól: Csizmadia F. (3., 21.), Pulcz (14., 87.), Csende I. (31.), illetve Ambrus L. (53.).

Jók: Császár G., Tóth P., Csizmadia F., illetve Kiss Gy., Sztojka B., Papp T.

Sportszerű mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született.

Mórágyi SE–Aparhanti SE 4–0 (2–0). Mórágy, 200 néző. V.: Hagymási (Sáfrán, Katona).

Mórágy: Hujbert – Bene (Kőkuti, 69.), Simon J., Lestár, Rozgonyi (Kovács J., 75.) – Fürst, Löfli, Berényi Sz., Kovács K. – Tóth T., Tóth B. Edző: Illés Béla.

Aparhant: Götcz (Szigeti, 80.) – Heidecker (Nyisztor, a szünetben), Molnár N., Kovács M., Gyalog (Móricz I., 59.) – Müller M., Móricz G., Hegyi, Beszterczán (Wolf R., 58.) – Kajtár, Miklós L. (Jakab R., 65.). Edző: Minker Endre.

Gól: Tóth T. (40., 84.), Berényi Sz. (5.), Rozgonyi (59.).

Jók: Löfli Dávid vezetésével az egész hazai csapat, illetve Kajtár, Miklós L., Kovács M., Móricz G.

Ifi: 8–0.

Korrekt játékvezetés mellett szervezetten játszó vendégcsapatot győzött le a jó formát mutató hazai csapat.

Mesterlövészek

A góllövőlista élmezőnye, felnőttek. 38 gólos: Tóth Tamás (Mórágyi SE), 29 gólos: Schiller Adrián (Kisdorogi FC), 27 gólos: Fejes Zoltán (Faddi SE), 21 gólos: Ambrus László (Simontornya TC), 19 gólos: Máté János (Kaposszekcső-Csikóstőttősi KSE), Szlucska Zsolt (Dunakömlődi SE). Ifik. 74 gólos: Palkó János (Mórágyi SE), 67 gólos: Dóczi Ákos (Kisdorogi FC).

Kisdorogi FC–Pincehelyi ATE 10–0 (7–0). Kisdorog, 150 néző. V.: Knap (Horváth T.).

Kisdorog: Kiss A. – Bognár I. (János K., 57.), Bordi (Jónás I., 67.), Palkó Márk, Palkó Máté – Páli, Miszler, Horváth G., Nagy K. (Beke, 78.) – Schiller A., Horváth P. Szakmai igazgató: Bőhm János.

Pincehely: Németh R. – Bizony, Károlyi, Juhász V. – Zajtai G., Fekete L. – Reimann, Branauer, Katona B. – Borbély. Játékos-edző: Zajtai Gábor.

Gól: Horváth G. (19., 24., 32., 39., 82.), Schiller A. (31., 63., 76.), Horváth P. (36.), Páli (42.).

Jók: Horváth Gábor vezérletével az egész hazai csapat.

Ifi: 29–0.

A nagy iramot diktáló és jó összhangban játszó hazaiak az első félidőben eldöntötték a tíz emberrel felálló vendégek elleni találkozót.

Faddi SE–Dunakömlődi SE 3–1 (2–0). Fadd, V.: Illés T. (Horváth J., Kapéter).

Fadd: Szalai Á. – Gerendai G., Fazekas, Szente, Baros (Nemes, 66.) – Szatmári, Horváth M. (Asztalos, 41.), Csibi, Fehér K. (Mausz, 79.) – Horváth Cs. (Gáncs, 60.), Fejes Z. (Szűcs R., 79.). Edző: Vida Tamás.

Dunakömlőd: Bérdi – Szabó Tibor, Adorján T., Váradi, Jóni K. – Lakatos G., Hauzer, Kern M., Szakter – Poroszkai J., Solt S. Edző: Szabó István.

Gól: Szatmári (2., 63.), Fejes Z. (27.), illetve Lakatos G. (65.).

Jók: Szalai Á., Szente, Fehér K., Szatmári, illetve Lakatos G., Bérdi, Kern M., Szakter A.

Ifi: 3–1.

A tudása alatt játszó hazai csapat dolgát nagyon megnehezítette a több gólhelyzetet is kidolgozó, jól játszó Dunakömlőd.

Bölcskei SE–Madocsa SE 2–0 (1–0). Bölcske, 300 néző. V.: Kovács T. (Szabó P., Verbászi).

Bölcske: Nagy G. – Tóth Gy. (Dömény, a szünetben), Farnek A., Princz G., Debreceni – Keresztes D., Fenyősi (Varga M., 72.), Balogh K. (Besenczi Z., 80.), Mészáros G. – Farsang J. (Pálfi, 89.), Höss (Besenczi I., 60.). Játékos-edző: Besenczi Zoltán.

Madocsa: Müller R. – Kern T. (Baka, 86.), Hahn, Magyar I., Gábor M. (Süvöltős J., 77.) – Varga L., Éger (Szintai B., 86.), Karszt A. – ifj. Süvöltős J., Böde I., Wenhardt (Rein, 60.). Edző: Böde Dániel.

Gól: Farsang J. (19.), Mészáros G. (86.).

Jók: egész hazai csapat, illetve Hahn, Éger, Varga L., Böde I.

Ifi: 3–4.

Az elmúlt meccseken mutatott jó formáját átmentette a hazai csapat, s megérdemelten nyerte a rangadót. A két szurkolótábornak köszönhetően megyei pályákon ritkán látható hangulat volt tapasztalható.

Kaposszekcső-Csikóstőttősi KSE–KSE Gyönk 5–1 (1–1). Csikóstőttős, 100 néző. V.: Hartung (Kardos B., Rimai).

Kaposszekcső-Csikóstőttős: Gazdag – Németh Z., Cser, Ács L., Nagy P. (Valkó, a szünetben) – Fehér A., Böjtös (Laczkó, 62.), Porció (Matúz, a szünetben), Heisz (Vári, 83.) – Máté J. (Lőczi, 80.), Végh P. Edző: Iván József.

Gyönk: Kiss B. – Szíjjártó, Schmidt R., Szép Richárd, Tóth J. – Sztojka D. (Bánki-Horváth, 76.), Haraszti (Gábor Z., 65.), Szabó J., Szép Róbert – Goman, dr. Hideg. Játékos-edző: Szabó János.

Gól: Végh P. (41., 80.), Máté J. (51., 53.), Valkó (70.), illetve Haraszti (2.).

Kiállítva: Ács L. (34.).

Jók: egész hazai csapat.

Elbizakodott kezdés után a kiállítás felébresztette a hazaiakat, s megfordították a meccset.

Gerjeni SK–Sióagárdi SE 2–1 (1–1). Gerjen, 50 néző. V.: Lengyel S. (Antal I., Kapéter).

Gerjen: Mező – Bán Z., Aradi G. (Kertész, 63.), Bucher, Holweiger R. – Bán T. (Szakter, 82.), Gerendai Z. (Pápista, 66.), Bráz, Schütz – Szili Á. (Szemes, a szünetben), Lacza Zs. (Szegfű, 90.). Játékos-edző: Lacza Zsolt.

Sióagárd: Osztopányi – Vass, Tóth G., Sümegi Zs., Sági Gy. (Horváth P., 63.) – Tóth Adrián, Kovács J. (Horváth J., 63.), Horváth F., Szántó (Meczker, 77.) – Schaffler D., Tóth Attila. Edző: Szabó Tibor.

Gól: Szili Á. (16.), Szemes (48.), illetve Schaffler D. (2.).

Kiállítva: Schütz (82.).

Jók: Bán Z., Bán T., Szemes, Holweiger R., illetve Sümegi Zs., Schaffler D.

Ifi: elmaradt.

A mezőnyfölényben játszó hazaiak magabiztos győzelmet arattak.

Ez következik

Megyei II. osztály, 26. forduló. Május 12., szombat: Szekszárdi UFC II–Gerjeni SK 17 óra. Május 13., vasárnap: Dunakömlődi SE–Bonyhád-Börzsöny SE, KSE Gyönk–Bölcskei SE, Aparhanti SE–Kaposszekcső-Csikóstőttősi KSE, Pincehelyi ATE–Simontornya TC, Sióagárdi SE–Faddi SE, Madocsa SE–Kisdorogi FC 17 óra. Szabadnapos: Mórágyi SE.

A 18. fordulóból elmaradt Mórágyi SE–Simontornya TC mérkőzést május 11-én (péntek) pótolják 18 órakor.

A 24. fordulóból elhalasztott Sióagárdi SE–Szekszárdi UFC II bajnoki mérkőzést május 23-án, 18 órás kezdéssel pótolják be.