labdarúgás

2019.10.27. 17:02

Ezúttal az UFC-é volt a végszó

TN

A sors valamit visszaadott Monoron a Szekszárdnak. Azok után, hogy az elmúlt hetekben a Rákosmente (1–3) és a Dabas-Gyón (1–1) ellen is a hajrában veszített pontokat Dienes Pál együttese, ezúttal a megyeszékhely gárdája mentette döntetlenre az előző idényben még NB II-es csapat elleni találkozót a 92. percben.

A vendéglátó lendületesen, azonnal támadólag lépett fel, s négy perc alatt rúgott két góljuk megrendítő erejű pofonként hatott az UFC-re (az első találatot a korábban a Paksi FC-nél szereplő Adamcsek Máté, a másodikat az MTK-val 2008-ban magyar bajnoki címet szerzett Hrepka Ádám lőtte). Az első 45 perc képéhez hozzátartozik, hogy nem játszott rosszul a Szekszárd, mégis a kék-fehérek lőtték a gólokat. A szünet után tovább rohant a Monor, Mityók Roland kétszer is bravúrral védett. A hajrára elfáradtak a hazaiak, s előbb Péter Antal remek egyéni játék után szépített, majd az ellene elkövetett szabálytalanság után a csapatkapitány Arena Ármin büntetőből egyenlített.

Dienes Pál: – A meccs alakulását tekintve hatalmas bravúr a pontszerzés.

NB III, Közép csoport, 12. forduló. Monor SE–Szekszárdi UFC 2–2 (2–0). Monor, v.: Sipos T. (Molnár I., Molnár A.).

Monor: Bozsó – Barthel, Karacs, Pintér D., Ficsor – Fisli, Farkas Á. – Nagy B. (Pellei, 87.), Hunya (Sznopka, 81.), Adamcsek – Hrepka. Vezetőedző: Horváth Dávid.

Szekszárd: Mityók – Kvanduk J., Márton (Füredi, 58.), Dudás, Béla D. – ARENA Á. – Királyházi, Budai, Vituska I., Kesztyűs M. (Dombi G., 66.) – PÉTER A. Vezetőedző: Dienes Pál. Gólszerzők: Adamcsek (13.), Hrepka (17.), illetve Péter A. (87.), Arena Á. (92., 11-esből).

A Szekszárd vasárnap a Kecskemétet fogadja (13.30), a Monor szerdán Magyar Kupa-mérkőzést játszik Tamásiban (12.30 óra).