Felkészülési mérkőzés

2023.05.23. 14:49

Kettőből kettő: Studerék ismét legyőzték a portugálokat

A júniusi Európa-bajnokságra készülő magyar női kosárlabda-válogatott a hétfői 14 pontos siker után, kedden négy ponttal legyőzte Portugáliát Székesfehérváron.

MTI/TEOL

Studer Ágnes hét pontot szerzett

Fotó: Dömötör Csaba

Székely Norbert szövetségi kapitány együttese a múlt héten két győzelemmel kezdte meg a felkészülést, előbb 87–64-re, majd 94–62-re verte idegenben az Eb-házigazda szlovénokat. A válogatott ezután ismét elfoglalta a magyar szövetség székesfehérvári edzőközpontját, ahol hétfőn 79–65-re legyőzte a portugálokat, kedden pedig ismét egymásnak feszült a két csapat.

Az első négy percben a többek között két centere, Kiss Virág és Határ Bernadett nélkül felálló hazaiak csak két pontot hoztak össze, ekkor 2–9 állt az eredményjelzőn és csak a 15. percben sikerült átvenni a vezetést Varga Alíz duplájával. A nagyszünetben 27–23 volt az állás. Fordulás után főként Török és Mérész Beatrix kosaraival tartotta előnyét a nemzeti csapat – miközben mindkét gárda gyengén célzott a triplavonalon túlról –, ez azonban fokozatosan elolvadt, és az utolsó negyed 40–38-ról indult. Az Eb-ről lemaradt ellenfél két pontnál már nem tudott közelebb férkőzni, így a magyarok végül megnyerték negyedik felkészülési meccsüket is.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd saját nevelésű kisembere, Miklós Melinda 2, a klubtól tíz év után távozó Studer Ágnes 7 pontot jegyzett. A bő keretben szereplő Goree Cyesha később csatlakozik a társakhoz.

Portugália–Magyarország 57–61 (16–11, 7–16, 15–13, 19–21)
Székesfehérvár, MKOSZ Edzőközpont
Magyarország: Studer 7, Dombai 7, Dubei 2, Varga A. 2, Mérész 10. Csere: Horváth B. 3/3, Kányási 6, Tóth F. 2, Miklós M. 2, Török Á. 14/9, Dúl, Lelik 6.

Székely Norbert együttese június 9-én és 10-én Spanyolország ellen tartja főpróbáit a kontinensbajnokságra. A mieink a ljubljanai csoportban június 15-én Szlovákiával (12.15 óra), másnap Törökországgal (12.15 óra), 18-án pedig a címvédő Szerbiával mérkőznek meg (15 óra).