Triatlonfesztivált, Gemenc Nagydíjat és Atom-kupát is rendezett vármegyénk – július

Lassan itt az év vége, itt a számvetés ideje. Olvasóink megszokhatták már, hogy évek óta mi is visszapillantunk az esztendő vármegyei történéseire. Most sem teszünk másként, visszaemlékezésünket 2023 júliusával folytatjuk.

Az idei volt a 49. Gemenc Nagydíj

• A németországi Erdingben rendezett öttusa Európa-bajnokságon a dombóvári Zemán Zóra Zoé három, Zemán Zoárd Zétény egy aranyérmet szerzett >>> bővebben
  • Lizák Péter 224 mérkőzésen szerzett 145 góljával, összesen tíz év után hagyta el végleg a Bonyhád-Majos együttesét, amelyet három osztályban (NB III, megye I, megye II) erősített >>> bővebben
  • Ötödik helyen zárta az U18-as Európa-bajnokságot a magyar leány kosárlabda-válogatott, amelyben a KSC Szekszárddal profi szerződést kötő Szücs Gréta 4,6 ponttal, 3,1 lepattanóval és 1,3 gólpasszal zárta a kontinenstornát >>> bővebben
  • A magyar válogatott öt ezüst- és hat bronzéremmel zárta a 36. Atom-kupát Pakson >>> bővebben
Pakson idén is megrendezték a nemzetközi Atom-kupát
  • Több, mint hatvan fogat versenyzett az idei zombai fogathajtó versenyen, aminek fénypontja idén is az éjszakai hajtás volt >>> bővebben
  • Tizenegy vármegyei érem született az olaszországi Auronzóban rendezett ifjúsági és 23-as kajak-kenu világbajnokságon, ahol a legeredményesebbnek az Atomerőmű SE madocsai kenusa, Juhász István bizonyult >>> bővebben
  • Többek között tizenhat aranyat szereztek a Tolna vármegyei egyesületek az ötvenegy klubot magában foglaló kajak-kenu Vidékbajnokságon Fadd-Domboriban >>> bővebben
  • A prológot megnyerő cseh Filip Reha pályacsúcsot döntve vitte el a kék trikót az Alisca Bau 49. Gemenc Nagydíjról, a 22 éves cseh kerékpáros a legjobb fiatalnak járó fehér trikót is elvitte >>> bővebben
  • A súlylökő Kling Réka és a rúdugró Böndör Márton sem jutott döntőbe a finnországi Espoo-ban rendezett U23-as Európa-bajnokságon
  • Harmadszor védte meg Európa-bajnoki címét a maratoni kajakos Kiszli Vanda, aki a horvátországi Brodban rendezett kontinenstorna klasszikus távján nem talált legyőzőre, a rövidkörös sikerével pedig már hétszeres Eb-győztesnek mondhatja magát >>> bővebben
  • Bejutott a strandlabdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörébe a Bonyhád BFC, miután első helyen végzett a balatonlellei Közép-európai Kupán >>> bővebben
Bajnokok Ligájába jutott a Bonyhád BFC
Fotó: Bölcsföldi Zoltán
  • Az FC Dunaföldvár végső győzelmével zárult a Tolna Vármegyei Kupa, miután a tolnai döntőben 7–0-ra lelépte a Bátaszék SE-t >>> bővebben
  • Egy évtized után avattak újra országos bajnokot a Fadd-Domboriban rendezett 39. SporTolna Triatlon Fesztiválon, ahol a nőknél Kovács Fruzsina, a férfiaknál Szűcs András nyert >>> bővebben
  • Mindegyik fajta éremből kijutott az Atomerőmű SE sportolóinak a portugáliai Montemor-o-Velhóban rendezett korosztályos kajak-kenu világbajnokságon: Juhász István aranyat és ezüstöt, Kollár Kristóf bronzot szerzett >>> bővebben