Meghatározó sportemberek távoztak, de volt ok örömre májusban is

Lassan itt az év vége, itt a számvetés ideje. Olvasóink megszokhatták már, hogy évek óta mi is visszapillantunk az esztendő vármegyei történéseire. Most sem teszünk másként, visszaemlékezésünket 2023 májusával folytatjuk.

Studer Ágnes tíz év után távozott a Szekszárdtól

• Jan Pavlik bejelentette, hogy a szezon végén húsz év után távozik a paksi egyesület kosárlabda szakosztályától >>> bővebben
  • Tíz szezon után elhagyta nevelőegyesületét, az Atomerőmű KSC Szekszárdot Studer Ágnes, aki a török sztárcsapathoz, a Mersinhez távozott >>> bővebben
  • Öt arannyal, öt ezüsttel és kilenc bronzzal zárta a magyar bajnokságot, ezzel az éremtáblázat nyolcadik helyen zárt a Bátaszék SE karate szakosztálya >>> bővebben
  • Ötödik helyen zárta a dohai világbajnokságot Pupp Réka, az Atomerőmű SE dzsúdósa, míg Gercsák Szabina helyezetlenül zárt a katari fővárosban >>> bővebben
  • A Nyírádon rendezett Európa-bajnoki futamon állt ismét rajthoz a nemzetközi mezőnyben ifjabb Ficza Ferenc, de a technika ördöge kibabrált vele, s végül nem tudta befejezni a versenyt >>> bővebben
  • Ötödik Magyar Kupa döntőjét játszotta a 2F-Bau Tolna-Mözs női futsalcsapata, és a negyedik ezüstérmet szerezte meg, miután a debreceni fináléban Reveland Zoltán együttese 2–0-ra kikapott a címvédő DEAC-tól >>> bővebben
A Magyar Kupa-döntős tolna-mözsi csapat
  • A kilencedik helyen fejezte be a férfi NB I/B Zöld csoportos bajnokságot az Atomerőmű KSE Bonyhád, miután a helyosztó mindent eldöntő harmadik mérkőzésén 64–62-re legyőzte a fehérvári Dávid Kornél KA csapatát >>> bővebben
  • Bronzérmet szerzett a I. Béla Gimnázium az V.-VI. korcsoportos leány labdarúgó diákolimpiai szekszárdi nyolcas döntőjét, ahol a helyosztón 5–0-ra verte az Ady csapatát >>> bővebben; a férfiaknál viszont az Ady Endre Technikum csapata végzett az élen Debrecenben >>> bővebben
  •  A kedvezőtlen időjárás ellenére több, mint kétszázan vettek részt a XIV. Bátaszék Kupa amatőr triatlon fesztiválon >>> bővebben
  • Fülöp György, a szekszárdi Gemenc JK fiatal dzsúdósa ezüstérmet szerzett a szlovákiai Rimaszombaton rendezett Grand Prix-n >>> bővebben
  • A 11. helyezésével a Paksi FC második csapata végzett a legelőkelőbb helyen a Tolna megyei csapatok közül a labdarúgó NB III-ban, a Szekszárdi UFC a 13., a Majosi SE a 14. pozícióban zárt
  • A bennmaradásról döntő mérkőzésen a Szekszárdi WFC 2–0-ra legyőzte a DVTK-t, így újoncként meghosszabbította tagságát a női élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban >>> bővebben
  • A 2F-Bau Tolna-Mözs női csapata hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Budaörs gárdáját, ezzel sorozatban harmadszor végzett bronzérmesként az első osztályú futsalbajnokságban >>> bővebben
Hermann János (balról a második) kapta idén az „ASE örökös tagja” elismerést
  • Hermann János masszőrt az ASE örökös tagja, Eilingsfeld Jánost pedig az ASE örökös bajnoka címmel ismerte el az Atomerőmű Sportegyesület >>> bővebben
  • Tizenhét év után ért fel a csúcsra az FC Dunaföldvár, amely 17 győzelemmel, 3 döntetlennel és 1 vereséggel megnyerte a megyei I. osztályú focibajnokságot >>> bővebben
  • Duplázott a győri magyar bajnokságon Kiszli Vanda, az Atomerőmű SE világ- és Európa-bajnok maratoni kajakosa, aki egyesben és Csikós Zsókával párosban is megnyerte a 26 kilométeres távot >>> bővebben
  • Az Atomerőmű KSC Szekszárd nyerte a leány serdülő bajnokságot, miután a miskolci döntőben 65–61-re legyőzte a DVTK Akadémiát >>> bővebben
  • Bronzérmet szerzett a férfi NB II-es kézilabda-bajnokságban a Hőgyészi SC, míg a nőknél a Szekszárdi Fekete Gólyák KC éppen, hogy lecsúszva a dobogóról a negyedik helyen végzett
  • Sokáig a dobogón áll, végül az ötödik helyen zárta az OTP Bank Liga 2022/2023-as idényét a Paksi FC, amely így lecsúszott a nemzetközi kupaszereplésről >>> bővebben